Muusika

Algusaeg:

T, 26.11.2019 19:00

Lõpuaeg:

T, 26.11.2019 21:00

Asukoht:

Aruküla rahvamaja

Korraldaja:

Raasiku Vallavalitsus

Pilet:

Tasuta

26.11. kell 19.00- 21.00 Aruküla rahvamajas kodanikupäevale pühendatud kontsert „3 meest, naine ja kontsert”.
Kell 18.30- 19.00 pakutakse parketisaalis kohvi ja erinevaid maistvad küpsiseid. Tasuta. Rahastab Raasiku VV.

Buss Raasikult väljub 18.10 – Tehas, 18.15 – Konsumi juurest. Bussisõiduks vajalik registreerimine, 55662119 Helle. Kohtade arv on piiratud!

“Kõigepealt oli sõna” – eks selle üle võib vaielda. Kui aga kaevuda eesti luuleklassikasse, siis on täiesti selge, et paljud imelised laulud on inspireeritud just meie poeetide parimatest tekstidest. Nii et kõigepealt ongi tihtilugu sõnad, mis häälestavad meie heliloojaid muusikat kirjutama. Tekstid, mis oma poeetilisuses sunnivad looma. Tekstid, mida lihtsalt peab muusikasse valama. Ja siis on veel need tekstid, mis jäävad muusikasse valamata, kuid mis on ise justkui muusika.

Kontsertsari 3 meest, naine ja kontsert põimib kokku kauneimad eestikeelsed tekstid – meie arvates. Ühendab poeesia ja muusika. Ning laseb sõnal heliseda ka iseseisvalt, ilma muusikata. Armastatud näitleja Märt Avandi teeb rännaku läbi 101 aastase Eesti luuleklassika, lastes kõlada tekstidel, mille on loonud meie elavad, aga ka juba lahkunud poeedid. Näitlevad lauljad Nele-Liis Vaiksoo ja Lauri Liiv raamivad selle rännaku muusikaliselt. Esitades ilusaimatele emakeelsetele tekstidele loodud laule. Klaveril kuuleb neid saatmas ja meeleolu loomas noort ning andekat pianisti Johan Randveret. See on intiimne õhtu, kus tähistatakse sõna ja keele ilu, õhtu, kus kohtuvad olevik ja ajalugu.