HuvitegevusVaria

Algusaeg:

L, 01.02.2020 08:00

Lõpuaeg:

K, 01.04.2020 17:00

Asukoht:

Aruküla Põhikool

Korraldaja:

Aruküla Põhikool

Pilet:

Taara

Koduleht:

Link

Eesti Pandipakend stardib seitsme aastase vaheaja järel üle-eestilise üldhariduskoolidele suunatud pandipakendite kogumiskampaaniaga #ärarääma, mille eesmärgiks on suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmisi ja tutvustada vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutusse suunamise tähtsust. Seda koolile kulusid kaasa toomata.
KOGUMISLOOGIKA
Kampaania käigus kogutavad pandipakendid on pandimärgiga jookide plastpudelid ja plekkpurgid, mis viiakse tavaolukorras kaupluse taaratagastuspunkti. Tuleme Eesti Pandipakendi poolt jagatavate spetsiaalsete tarvikutega appi toetamaks koolis pandipakendite kokku korjamist ja taaskasutusse suunamist. Iga kampaaniaga liitunud kool saab kokku kogutud pandipakendite tagatisraha arveldusarvele, suunitlusega kasutada seda kooliperele vajaliku ostmiseks.
Kampaania olulisi kuupäevasid
Veebruari alguses tuuakse kooli kogumiskast koos tarvikutega;
Pakendite loendusandmed avaldatakse kampaania lehel kolmel korral: 9. märtsil, 1. aprillil ja 8. mail 2020;
9.03.2020 loositakse välja kolm võitja klassi taarakogumise kasti meisterdamises;
1.04.2020 avalikustatakse neli Ahhaa teadusteatri ja pandipakendite keskkonnaharidusprogrammi võitnud kooli;
8.05.2020 avalikustatakse kaks parimat festivalipäeva võtnud kooli.
Taust: mis on Eesti Pandipakend?
Eesti Pandipakend on pakendiettevõtjate ning kaupmeeste poolt pakendiseaduse alusel loodud taaskasutusorganisatsioon, mille ülesandeks on üle-eestiliselt korraldada tagatisrahaga joogipakendite taaskasutamist. Viimati 2012. aastal korraldatud kogumiskampaanias koguti 70 üldhariduskoolis 25 600 õpilase abil Eestimaalt kokku ligi 44 000 pandipakendit. 15 tegutsemisaasta jooksul on Eestis kokku kogunud ja taaskasutusse suunanud üle 3,8 miljardi pandipakendi.

Seitse aastat tagasi me võitsime selle kampaania 🙂
Kogutud pandipakendi raha eest saame osta kooli uusi ja põnevaid mänge vahetundidesse või kutsuda külalisi külla või kasutada raha juuni kuus toimuvatele projektõppepäevadele.

Tule anna ka SINA oma panus. TOO TAARA KOOLI!