Teater

Algusaeg:

R, 13.08.2021 19:00

Lõpuaeg:

R, 13.08.2021 21:30

Asukoht:

Aruküla rahvamaja

Korraldaja:

MTÜ Aruküla Kultuuriselts

Pilet:

Piletid hinnaga 17€, soodus 14- 15€. Piletid müügil Piletimaailmas. Info tel.: 5292550

Hea Rakvere Teatri publik.
Vastavalt Vabariigi valitsuse teadaandele 29. juulist on ürituste korraldajatel kohustus kontrollida nakkusohutust juhul, kui üritusel osalejate arv ületab 50 inimest.
Kuna Rakvere Teatri etendustel on külastajate arv suurem, siis alustame 9. augustist
vaktsineerimistõendite kontrollimist.
Vastavalt valitsuse korraldusele pääsevad etendusele ainult inimesed, kes esitavad järgmised
dokumendid: kehtiv vaktsineerimistõend või kehtiv covid – 19 läbipõdemist märkiv tõend või negatiivne covid – 19 testi märkiv tõend. (PCR test kehtib juhul, kui see on tehtud mitte rohkem, kui 72 h enne üritust ja antigeeni test mitte rohkem kui 48 h enne üritust) ja isikut tõendav dokument. Kuni 18 – aastased teatrikülastajad ei pea tõendeid esitama, kaasa tuleb võtta vanust tõendav dokument. (ID – kaart, õpilaspilet vms)
Tähelepanu! Erinevate tõendite genereerimise kohta leiate juhised lehelt https://www.tehik.ee/el-covid-toendite- loomise-juhend. Teatril puudub võimekus ja meditsiiniline ettevalmistus kiirtestimise korraldamiseks kohapeal,
seega tuleb test sooritada selleks ettenähtud terviseteenust pakkuvates asutustes enne etendusele
tulekut. https://koroonatestimine.ee/patsiendile/tasuline-testimine/
Dokumentide kontroll võib võtta tavalisest enam aega, siis palume võimalusel teatrisse saabuda
varem, et vältida järjekordi ja etenduse hilinemist.
Teatris palume järgida seniseid reegleid – desinfitseerida käsi ja hoida publikuruumides vahet teiste külastajatega. Rakvere Teatri piletimüügi tingimused leiate https://www.rakvereteater.ee/piletid
Lisainfo kassa@rakvereteater.ee, tööpäeviti 12.00 – 16.00 telefonil 3295444.
Soovime kõigile tervist ja rõõmsaid kohtumisi teatris!
Rakvere Teater. Esiotsa tundub eesseisev üsna keeruline ja väljakutsid esitav, aga teame, et teatrikülastajad on igas olukorras olnud mõistvad ja koostööaltid. Küllap saame sellegi väljakutsega koos hakkama. Seda enam, et teeme seda elu lahti hoidmise nimel.
Rakvere Teater tänab!

Tuomas Kyrö on soomlaste Andrus Kivirähk, kuid ta ei kirjuta eestlastest, vaid soomlastest. Vana Toriseja valmistub juba eluajal oma matusteks, aga nii mõndagi on veel tegemata. Kõigepealt tuleb koostada endale muidugi järelehüüe. Kes tunneks vana Torisejat veel paremini kui tema ise? Ka hauakivi saab soodsamalt kätte, kui odavmüükidel juba eluajal pilk peal hoida. Pärandi jagamine – kindlasti tuleb see asi ise korda ajada.

Ja mis kõige tähtsam – vana Toriseja kohustus on lugeda üles kõik need vead, mida tema ümbritsevad on elu jooksul korda saatnud. Tõele au andes tuleb siiski etteruttavalt tunnistada – ka vana Toriseja on elus ühe korra eksinud. Või siis kaks. Oleneb, kuidas asjale vaadata.

Loodetavasti paneb lavastus mõtlema Helsingi-Tallinna tunneliehitajaid, et kas poleks kasulikum see tulevane vennasrahvaste sild rajada hoopis Rakvere ja Helsingi vahele?

Lavastuses kasutatakse lavasuitsu.

Esietendus 7. augustil 2020 Rakvere Teatri väikses saalis.
Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 20 minutit.

Lennuk on sellest teinud (kuigi Soome nimedega) täiesti eestlaste loo, Eili on kogu loos peituva südamlikkuse lavale toonud emotsioonetekitavalt ja imelihtsalt loo kihtide vahele suhestumistpakkuvalt ning Tarvo ei ole mitte “Soome-toriseja”, vaid “Eesti, kindlate enda veendumustega ja parajalt sõnaosav vanamees”. Danzumees

LAVASTUSMEESKOND

Autor Tuomas Kyrö „Ilosia aikoja, Mielensäpahoittaja”

Lavastaja Eili Neuhaus

Kunstnik Reili Evart

Valgus Märt Sell

Muusikaline kujundaja Hando Põldmäe

Tõlkija Kadri Jaanits

Dramatiseerija Urmas Lennuk

Osades Liisa AibelTiina MälbergTarvo SõmerElar Vahter