Teater

Algusaeg:

K, 17.08.2022 19:00

Lõpuaeg:

K, 17.08.2022 21:30

Asukoht:

Peningi mõis

Korraldaja:

MTÜ Aruküla Kultuuriselts

Pilet:

Pilet koos sõiduga 23€. Härma Buss väljub kell 18.00 Pikaverest, kell 18.15 Raasikult ja kell 18.30 Arukülast. Kõik kohad on täis.

Info tel.: 5292550

Koduleht:

Link
Vaata Facebookis
Lavastusega tähistab Salme Teater oma tegutsemise 75. sünnipäeva.
Näidendi tegevus toimub aastal 1704 Peningi (Penningby) mõisas, kus seda ka mängitakse. Autor on praegune mõisaomanik Arvo Haug ja peategelane kunagine mõisahärra krahv von Baranoff. Tegevustiku keskmes on Peeter I aegsed Rootsi ja Vene suhted Põhjasõja aegu, kui eesmärk oli territooriumite omastamine sõja või intriigide abil ja maad käis kuulamas Venemaa tsaar isiklikult. Rõhutatud on sedagi, et euroopalikkuse taotluse kõrval hakkasid siin-seal sõnakamalt pead tõstma need, kel varem sõnaõigus puudus – naised ja kuningalt vabaduse saanud matsirahvas. Põlisrahvastel ja kohalikul aadlil oli küll veel vaid pealtvaataja roll, ent muutuste tuuled olid puhumas – ja kas see oli hea või pigem mitte, saab hinnata aastasadu hiljem… Tükis on poliitiliste intriigide kõrval (millest leiab mitmeid hoiatavaid sarnasusi tänagi toimuvaga) ka suhtedraamad, sealhulgas seisuste vahelist piiride lõhkumist.
Peaosas Eero Spriit,
Teistes rollides:
Rainer Miller, Hanna Allsaar, Crisely Apri, Piret Tatar, Vane Üksküla, Aarne Solvak, Jaanis Valk, Jana Wolke, Rita Palatu,
Mare Pohla-Tiisler, Ants-Erik Noormägi, Iiris Õunpuu, Mart Vugt, Kadri Levand.
Autor Arvo Haug
Lavastaja Kristjan Arunurm
Kunstnik Jana Wolke
Heli/valgus Margus Ruhno
Esietendus 12. august 2022