Teater

Algusaeg:

R, 22.07.2022 14:00

Lõpuaeg:

R, 22.07.2022 23:15

Asukoht:

Jaanihanso Siidrivabrik

Korraldaja:

MTÜ Aruküla Kultuuriselts

Pilet:

Härma Buss väljub Pikaverest kell 14.00, Raasikult kell 14.15 ja Arukülast kell 14.30. Hind 60€, mis sisaldab piletit, Siidrifarmis ekskursiooni ja sõitu. Info tel.: 5292550.

Ajakava: kell 16.30 kuni 18.00 ekskursioon Siidrifarmis

Kell 19.00 etendus.

Kõik kohad on täis.

Koduleht:

Link
Vaata Facebookis

MTÜ Aruküla Kultuuriselts kutsub väljasõidule Pärnumaale. Jaanihanso Siidrivabrikus toimub etendus Ingmar Bergmani “Stseenid ühest abielust”, kus näitlejad Evelin Võigemast ja Märt Avandi kehastuvad filmi- ja teatriajaloos legendaarseks saanud abielupaariks.

Lavastuses Mariannet kehastava Evelin Võigemasti sõnul on “Stseenid ühest abielust” selline materjal, mida iga näitleja tahaks mängida. “Tegelased tülitsevad, armastavad, vihkavad, lepivad. Dialoog on nii tõetruu ja äratuntav – Bergman kirjutas ju mitmed stseenid otse oma elust maha. Iga mängimisega avaneb aga veel nüansse ja väga põnev on seda kõike avastada koos nii suurepärase lavapartneriga nagu Märt,” rääkis ta.

Märt Avandi sõnul pakub lavastus äratundmist mitte ainult abielupaaridele, vaid kõigile, kes on pikaaegses paarisuhtes olnud: “Lõputu võitlus argipäevaga, lapsed, vanemad, kohustused, kompromissid ja kaks mõistlikku inimest, kes tahavad kõige selle keskel õnnelikud olla.”

Esimest korda 1973. aastal lühiseriaalina publiku ette jõudnud “Stseenid ühest abielust” omandas kiirelt vastuolulise kuulsuse. Kriitika on esilinastusest alates tõstnud esile dialoogi elulisust ning teksti intiimsust. Teisalt süüdistati seriaali selles, et lahutuste hulk nii Rootsis ja kui ka kogu Euroopas kasvas hüppeliselt.

Avandi elu jõuab lavale: kui haiget teinud etapid pakuvad nalja, siis on põhjust rõõmustada. 

Jaanihansol etenduva versiooni lavastajate Kristjan Suitsu ja Mehis Pihla sõnul on nende eesmärk aga vastupidine. “Bergmani on tihti nimetatud külmaks ja isegi julmaks autoriks, aga meie tahame oma lavastusega näidata, kuivõrd õrn ja habras on kahe inimese kooselu. Kui inimesed pärast teatrisse tulemist väärtustavad oma abikaasat või elukaaslast veidikenegi rohkem, siis oleme oma eesmärgi saavutanud,” on lavastajad ühel nõul.

“Tahtsime luua tunde, et saame publikuna piiluda teiste inimeste magamistuppa. Me oleme Jaanihanso Siidritallu ehitanud väga intiimse ja kompaktse lavaruumi. Ka kõige tagumistest ridadest ei ole näitleja vaatajast kordagi kaugemal kui kuus meetrit,” lisas kunstnik-lavastaja Kristjan Suits.

Etendus kestab 2h 15 minutit ühe vaheajaga.