Teater

Algusaeg:

R, 28.07.2023 19:00

Lõpuaeg:

R, 28.07.2023 22:00

Asukoht:

Aruküla lauluväljakul

Korraldaja:

MTÜ Aruküla Kultuuriselts

Pilet:

Täispilet 29 €
Õpilane, tudeng, pensionär 27 €

Kohapeal 30 €. 

Info ja piletite tellimine tel.: 5292550

Etendus kestab 2.5 tundi

Lapsed, vanuses kuni 7 aastat (k.a.) saavad sisse tasuta kui istuvad saatja süles

Koduleht:

Link
Vaata Facebookis

KIHNU JENKA

“Kihnu Jenka” on lugu tublist eesti naisest, keda on läbi elu aidanud rõõmus meel ja laulud.  Armastuslugu, tema kohtumine ja elu koos abikaasa Jaan Kösteri ehk Kihnu Jenkaga. See pole dokumentaaljutustus, vaid fantaasiamäng, mis põhineb Virve enda meenutustel tema erakordselt sündmusterohkest elust.

See lugu on üldistus, kui soovite, siis kunstiline liialdus, kus niiditõmbajateks on Virve kaks kaitseinglit – Virveingel ja Friideingel. Neid on kaks, sest Virvel on kaks eesnime – Virve Elfriede.

Kihnu Virve osas Inga Lunge ja Karin Tammaru, Kihnu Jenka osas Mart Toome (Tallinna Linnateater). Teistes osades Jüri Vlassov, Indrek Taalmaa, Nils Mattias Steinberg (Endla), Märten Männiste, Kersti Tombak, Kaidi Soosaar.

Kunstnik Krete Tarkmees, muusikaline kujundaja Toomas Lunge, tantsuõpetaja Marko Kiigajaan. Autor ja lavastaja Gerda Kordeme

26. juulil 2021.a esietendus lavastus “Kihnu Jenka”. See on lugu tublist eesti naisest, keda on läbi elu aidanud rõõmus meel ja laulud.  See on ühtlasi ka armastuslugu, mis räägib naise kohtumisest ja elust koos abikaasa Jaan Kösteri ehk Kihnu Jenkaga.

Autorite sõnul on lavastuse näol tegu tõelise fantaasiamänguga, mis põhineb Virve enda meenutustel tema erakordselt sündmusterohkest elust.

See lugu on üldistus, kui soovite, siis kunstiline liialdus, kus niiditõmbajateks on Virve kaks kaitseinglit – Virveingel ja Friideingel. Neid on kaks, sest Virvel on kaks eesnime – Virve Elfriede.

Kihnu Virve osatäitjaks on värvikas Inga Lunge ja Karin Tammaru, Kihnu Jenka rolli mängib Mart Toome. Teistes osades Jüri VlassovIndrek TaalmaaMeelis PõdersooMärten MännisteKersti Tombak ja Kaidi Soosaar.

Lavastuse kunstnik on Krete Tarkmees, muusikaline kujundaja Toomas Lunge ja näitetrupi tantsuõpetajaks Marko Kiigajaan. Autor ja lavastaja on Gerda Kordemets.