ESIMESE ADVENDIKÜÜNLA SÜÜTAMINE

Süütame Raasiku Rahvamaja väikesel küüsel küünlad, kuulame Heli laululaste esinemisi, vaatame rahvamaja tantsumemmede etteasteid ning naudime Prantsusmaalt pärit tsirkuse artisti Sylvain Oulala valgus- ja tuleetendust.

Joome teed ja maiustame piparkookidega

Comedy Estonia: Sander Õigus – ”Laiskus, ehk seitsmes surmapatt”

2022 sügisel näeb ilmavalgust Sander Õiguse järjekorras seitsmes soolotund “Laiskus, ehk seitsmes surmapatt”! Tuur käib traditsiooniliselt üle kogu Vabariigi, et kõikide heade komöödiasõpradega taaskord kokku saada.

Laiskus pidavat edasiviiv jõud olema, aga miks siis asjad ainult kuhjuvad? Kas sa teadsid, et sõna “viitsima” ei eksisteeri peaaegu mitte üheski teises Maailma keeles? Miks ma diivani pealt jälle püsti ei saa?

Need on mõned põletavad küsimused, millele koos vastuseid otsime, aga kuna ma ei ole reklaamtekstide kirjutamises eriti hea, siis lähen edasi mina-vormi, ehk Sander ise ütleb nii:

“Seitsmes on valmis, sahtlis soe ja ei jõua sügist ära oodata. Mul on märkmik uuest materjalist punnis ja valisin välja just need 60 minutit, mis jätavad hästi sügava mulje, aga tegelt ei ütle vist mitte midagi. Noh, et ükskõik kui filosoofiliselt ma sellele tekstile peale lähen, lõpuks ma räägin ikkagi laval nalju ja igaüks saab ise otsustada mis ta nende mõtetega edasi teeb. Tule ka, naerame ja nutame ja laseme koos looma seest välja!”

Piletid nüüd müügil www.sanderoigus.ee

Kuressaare Teater etendusega “Lea”

LEA

Comedy Estonia: Roger Andre – ”Pärandusepoiss”

„2022. aasta septembris tuleb minu debüüt soolotund „PÄRANDUSEPOISS“ teiseks tiiruks uuesti lavadele!

Olen stand-up’i  5 aastat teinud ja olen valmis minema oma esimesele soolotuurile. “Pärandusepoiss” tunni kallal olen töötanud viimased kaks aastat ja olen välja valinud oma tugevaima materjali ja lemmiklood oma unikaalsest elust, mida lavadel esitada.

Mu elus on viimaste aastate jooksul toiminud palju muutusi — kolisin vanemate juurest välja, hakkasin tööle laomehena (suurettevõttes, mida mu isa omab) ning olen pidanud enda eest ise vastutama hakkama. Elu annab meile kõigile koorma kaela. Minu oma lihtsalt rikastab mind.

Tule saali vaatama! Laval räägin kõik ära.“

********
Roger Andre esimene soolotund „Pärandusepoiss“
Sooja teevad teised Comedy Estonia koomikud
Show on soovitatavalt vanusele 16+.
Kestab orienteeruvalt 2 tundi koos vaheajaga.
Piletid müügil Piletilevist

********

Roger Andre on Comedy Estonia koomik, kes on tuntust kogunud läbi erinevate tuuride, kus ta on üles astunud.  Samuti on suurt menukust saanud ka paljud tema stand-up klipid Youtube’is ja Facebookis, mis tihti peale saavad sadu tuhandeid vaatamisi!

Mõned tuntumad klipid Rogeri poolt:

„Politsei käis külas“ – https://www.youtube.com/watch?v=t48Q9DMQY2E

„Naistele ei meeldi pikad mehed“ – https://www.youtube.com/watch?v=Z6GQRZw1jXI&t=

„Kaelani kuses“ – https://www.youtube.com/watch?v=voICovGOlQE&t=

Roger on üles astunud ka järgnevatel Comedy Estonia tuuridel:

Suvetuur 2018

„Stand up on siin“ 2018

Sander Õigus – „Neljanda Seina Taga“

Rauno Kuusik & Roger Andre  – „Pikapäevarühm“

Suvetuur 2019

Sügistuur 2019

Sander Õigus – „Hinge Turule Viies“

Suvetuur 2020

Sügistuur 2020

Suvetuur 2021

Sander Õigus  – „Kuues“

Sügistuur 2021

********
COVID-19 leviku tõttu palume suhtuda hoolivalt enda ja teiste publikuliikmete tervisesse ning haigusnähtude ilmnemisel koju jääda!
Üritused toimuvad vastavalt riigi poolt sätestatud Covid reeglitele. Hetkel kehtivaid reegleid saab näha aadressil kriis.ee

Rakvere Teatri etendus “OI, JOHNNY”

Komöödia seksuaalenamusest

Lugu sellest, kuidas tavalisest taksojuhist saab seksiurka pidaja, vähemalt teda ümbritsevate inimeste arust. Kahes teineteisega äravahetamiseni sarnases korteris läheb väikeste hädavalede mõjul lahti tõeline naljaralli, kus üks jabur olukord ajab teist taga ja kus lõpuks ei saa enam keegi päris täpselt aru, kes kellega magab ja mida valetab. Eelkõige seksuaalsele tolerantsusele kutsuv Ray Cooney komöödia laseb ennast tühjaks naerda, aga ka mõista, et iga tõelise naudingu taga on siiras armastus ja sõprus, mis ei kannata ka siis, kui väliselt kõik suisa metsa läheb. Nii muutub selle loo kangelaseks armastus, mis sisaldab kõiki vikerkaarevärve.

LAVASTUSMEESKOND

Autor Ray Cooney “Run For Your Wife”
Lavastaja Peeter Raudsepp
Kunstnik Yana Khanikova
Liikumisjuht Helen Solovjev
Muusikaline kujundaja Morten-Endrik Milder
Valguskujundaja Roomet Villau
Tõlkija Triin Tael
Osades Margus Grosnõi või Rainer Elhi, Ülle Lichtfeldt, Anneli Rahkema, Eduard Salmistu, Madis Mäeorg, Märten Matsu, Tarmo Tagamets (külalisena)

Esietendus 16. jaanuaril 2021.

Etendus on kahes vaatuses ning kestab 2 tundi ja 30 minutit.

Alla 14-aastastele mittesoovitatav.

Väljasõit Tallinna Salme Kultuurikeskusesse. Linnateatri etendus “Kommuun”

Don’t it always seem to go
That you don’t know what you’ve got
‘Till it’s gone*

Abielupaar Erik ja Anna otsustavad proovida päranduseks saadud majas kollektiivset eluviisi. Nad loodavad, et kui nende loodud kommuuni liikmed on võluvad, tolerantsed, targad, poliitiliselt aktiivsed, soojad ja lahked inimesed, siis on nad kõik koos teel täiusele. Ka nende teismeline tütar Freja otsib uue elukorralduse keskel oma identiteeti täiskasvanute maailmas …

„Kommuun“ jõudis esmakordselt lavale 2011. aastal Viini Burgtheateris. Mogens Rukovi ja Thomas Vinterbergi kahasse kirjutatud näidend on inspireeritud Vinterbergi kommuunis veedetud lapse- ja nooruspõlvest.

Osades
Erik Indrek Ojari
Anna Hele Kõrve
Freja Aurora Aleksandra Künnapas
(külalisena)
Emma Sandra Uusberg
Virgil Marko Matvere (külalisena)
Mona Ursula Ratasepp
Ole Rain Simmul
Ditte Külli Teetamm
Steffen Andres Raag

Kestus 2 tundi 50 minutit (koos vaheajaga), kahes vaatuses

Väljasõit Tallinna Linnateatri suveetendusele “Kalaranna 28”

AUTOR/LAVASTAJA: Uku Uusberg
KUNSTNIK: Kristjan Suits

OSADES: Argo Aadli, Epp Eespäev, Jan Ehrenberg, Andero Ermel, Markus Helmut Ilves, Ene Järvis, Mikk Jürjens, Simo Andre Kadastu, Piret Kalda, Märt Keerutaja, Alo Kõrve, Hele Kõrve, Anu Lamp, Tõnn Lamp, Egon Nuter, Maris Nõlvak, Indrek Ojari, Kalju Orro, Märt Pius, Priit Pius, Elisabet Reinsalu, Kristiin Räägel, Indrek Sammul, Rain Simmul, Külli Teetamm, Mart Toome, Sandra Uusberg, Kaspar Velberg

Näitemängu tegevus toimub tavalises Eesti kortermajas, kuhu on sattunud elama hulk erinevate harjumustega inimesi. Sellegipoolest on nad leidnud kõiki osapooli rahuldava ühiselu vormi ja juba ammu pannud käima tegusa korteriühistu. Elanike jaoks täiesti ootamatult selgub aga, et riik on alustanud uue planeeringuga, mis puudutab iga elanikku Kalaranna 28 korteriühistus…
„Kalaranna 28“ on kirjutatud spetsiaalselt Patarei Merekindluse avarasse sisehoovi ja pealkiri on üksiti selle paiga aadress, lugu ise aga avab selle ajahambast puretud ruumi hoopis teiselaadses tähenduses, tragikoomilise situatsiooni kaudu, mis ajab nii naerma kui küsima endalt tänases ühiskonnas valitsevate väärtuste üle. Lavastust mängitakse ainult ühe suve, pärast Linnateatri suvelavastuse lõppu algavad merekindluses lammutus- ja ehitustööd, et anda sellele ajaloolise taagaga paigale uus hingamine.
Etendused toimuvad vabas õhus.

Esietendus: 4. juuni 2022
Mängukoht: Patarei Merekindlus (Kalaranna 28)
Etendus toimub vabas õhus.
NB! Varasele reageerijale parem hind!

Sündmuse koduleht: https://linnateater.ee/lavastused/suvelavastus/

Salme Teatri etendus Arvo Haug “Matsmõisnik”.

Lavastusega tähistab Salme Teater oma tegutsemise 75. sünnipäeva.
Näidendi tegevus toimub aastal 1704 Peningi (Penningby) mõisas, kus seda ka mängitakse. Autor on praegune mõisaomanik Arvo Haug ja peategelane kunagine mõisahärra krahv von Baranoff. Tegevustiku keskmes on Peeter I aegsed Rootsi ja Vene suhted Põhjasõja aegu, kui eesmärk oli territooriumite omastamine sõja või intriigide abil ja maad käis kuulamas Venemaa tsaar isiklikult. Rõhutatud on sedagi, et euroopalikkuse taotluse kõrval hakkasid siin-seal sõnakamalt pead tõstma need, kel varem sõnaõigus puudus – naised ja kuningalt vabaduse saanud matsirahvas. Põlisrahvastel ja kohalikul aadlil oli küll veel vaid pealtvaataja roll, ent muutuste tuuled olid puhumas – ja kas see oli hea või pigem mitte, saab hinnata aastasadu hiljem… Tükis on poliitiliste intriigide kõrval (millest leiab mitmeid hoiatavaid sarnasusi tänagi toimuvaga) ka suhtedraamad, sealhulgas seisuste vahelist piiride lõhkumist.
Peaosas Eero Spriit,
Teistes rollides:
Rainer Miller, Hanna Allsaar, Crisely Apri, Piret Tatar, Vane Üksküla, Aarne Solvak, Jaanis Valk, Jana Wolke, Rita Palatu,
Mare Pohla-Tiisler, Ants-Erik Noormägi, Iiris Õunpuu, Mart Vugt, Kadri Levand.
Autor Arvo Haug
Lavastaja Kristjan Arunurm
Kunstnik Jana Wolke
Heli/valgus Margus Ruhno
Esietendus 12. august 2022

Väljasõit Kiidjärvele vaatama muusikali “Ada. Rääkimata lugu”

MTÜ Aruküla Kultuuriselts korraldab 06.- 07. augustil väljasõitu Kiidjärvele vaatama muusikali „Ada. Rääkimata lugu“. Ööbime Tartus hotell Tartus.

Väljasõit Härma Bussiga Pikaverest kell 07.30, Raasikult

 kell 07.45 ja Arukülast kell 08.00.

Kell 11.00- 12.30 I grupp ekskursioon Õllemuuseumis

Kell 11.00- 12.30 II grupp mootorlaevaga Emajõel linnakruiisil

Kell 13.00- 14.30 II grupp ekskursioon Õllemuuseumis

Kell 12.45- 14.15 I grupp mootorlaevaga Emajõel linnakruiisil

Kell 15.00- 17.00 hotell Tartu, sisse seadmine.

Kell 17.00 sõidame Kiidjärvele ja kell 19.00 muusikal.

  1. augustil kell kell 08.00- 11.00 värskendav hommikusaun

Hommikusaun on pühapäeval avatud 8:00-11:00 ning saunakeskus asub hotelli 5.korrusel. Saunakeskuses on ujumisriided ning plätud kohustuslikud. Hommikumantleid toas ei ole, neid on võimalik rentida hinnaga 2,50€/hommikumantel kas hotelli vastuvõtust või saunakeskusest.

Kell 07.00- 11.00 hommikusöök. Hotellist lahkume kell 12.00.

Kell 12.00- 14.00 vastavalt oma soovile kas AHHAA Teaduskeskus või kaubanduskeskus. Omal kulul.

„Ada. Rääkimata lugu“

Etenduse tsoonis on kasutusel spetsiaalne sääsekogumise süsteem mosquito magnet, mis tagab 90% ulatuses sääsevaba elamuse.

Peaosades:

Saara Nüganen ja Anne Reemann

Osades:

Sepo Seeman

Peeter Oja

Jan Uuspõld

Birgit Sarrap

Kalle Sepp

Priit Strandberg

Liina Tennosaar

Teksti autor:

Ott Kilusk

Lavastaja:

Ain Mäeots

Muusikajuht:

Siim Aimla

Kunstnik:

Karmo Mende

Tootja Thors Films 

Muusikal räägib kunagise Filharmoonia konferansjee, filminäitleja ja varieteetähe elust. Hiiumaalt pärit eluterve huumoriga naine tõusis Nõukogude Liidu kultuuritegelaste eliidi hulka, kuhu kuulusid filmirežissöörid, näitlejad, dirigendid ja lauljad, kes tollases meestekeskses maailmas ihkasid teda ja olid tema pärast valmis nii mõnekski rumaluseks. Osad neist ilmuvad teispoolsuse kardina tagant ka Kiidjärve välilavale: Vello Orumets, Urmas Ott, Juhan Smuul, Kaljo Kiisk, Eri Klas, Eino Baskin, Mikk Mikiver jt.

Etenduses kõlab palju kauneid laule, mis tolleaegset hallivõitu argipäeva värvikamaks muutsid ja tänasel päeval juba ununema kipuvad. Estraadilaval kõlavad armastatud laulud anasambel “Laine”, Heli Läätse, Heidi Tamme, Uno Loobi, Kalmer Tennosaare ja paljude teiste repertuaarist.

Väljasõit Pärnumaale Jaanihanso Siidrivabrikusse vaatama etendust “Stseenid ühest abielust”.

MTÜ Aruküla Kultuuriselts kutsub väljasõidule Pärnumaale. Jaanihanso Siidrivabrikus toimub etendus Ingmar Bergmani “Stseenid ühest abielust”, kus näitlejad Evelin Võigemast ja Märt Avandi kehastuvad filmi- ja teatriajaloos legendaarseks saanud abielupaariks.

Lavastuses Mariannet kehastava Evelin Võigemasti sõnul on “Stseenid ühest abielust” selline materjal, mida iga näitleja tahaks mängida. “Tegelased tülitsevad, armastavad, vihkavad, lepivad. Dialoog on nii tõetruu ja äratuntav – Bergman kirjutas ju mitmed stseenid otse oma elust maha. Iga mängimisega avaneb aga veel nüansse ja väga põnev on seda kõike avastada koos nii suurepärase lavapartneriga nagu Märt,” rääkis ta.

Märt Avandi sõnul pakub lavastus äratundmist mitte ainult abielupaaridele, vaid kõigile, kes on pikaaegses paarisuhtes olnud: “Lõputu võitlus argipäevaga, lapsed, vanemad, kohustused, kompromissid ja kaks mõistlikku inimest, kes tahavad kõige selle keskel õnnelikud olla.”

Esimest korda 1973. aastal lühiseriaalina publiku ette jõudnud “Stseenid ühest abielust” omandas kiirelt vastuolulise kuulsuse. Kriitika on esilinastusest alates tõstnud esile dialoogi elulisust ning teksti intiimsust. Teisalt süüdistati seriaali selles, et lahutuste hulk nii Rootsis ja kui ka kogu Euroopas kasvas hüppeliselt.

Avandi elu jõuab lavale: kui haiget teinud etapid pakuvad nalja, siis on põhjust rõõmustada. 

Jaanihansol etenduva versiooni lavastajate Kristjan Suitsu ja Mehis Pihla sõnul on nende eesmärk aga vastupidine. “Bergmani on tihti nimetatud külmaks ja isegi julmaks autoriks, aga meie tahame oma lavastusega näidata, kuivõrd õrn ja habras on kahe inimese kooselu. Kui inimesed pärast teatrisse tulemist väärtustavad oma abikaasat või elukaaslast veidikenegi rohkem, siis oleme oma eesmärgi saavutanud,” on lavastajad ühel nõul.

“Tahtsime luua tunde, et saame publikuna piiluda teiste inimeste magamistuppa. Me oleme Jaanihanso Siidritallu ehitanud väga intiimse ja kompaktse lavaruumi. Ka kõige tagumistest ridadest ei ole näitleja vaatajast kordagi kaugemal kui kuus meetrit,” lisas kunstnik-lavastaja Kristjan Suits.

Etendus kestab 2h 15 minutit ühe vaheajaga.