Raamatuklubi ‘Loeme eesti keeles’ külaliseks on kirjastaja ja tõlkija Piret Lemetti

Raamatuklubi külaliseks on kirjastaja ja tõlkija Piret Lemetti, räägime ka sellest, kuidas raamatud maakeelde pannakse.

Arhiivitund ‘Uurime sugupuud’

Koostöös Rahvusarhiiviga toimub Aruküla raamatukogus arhiivitund, kus räägitakse Rahvusarhiivist, digitaalsetelt andmebaasidest ja paljust muust huvitavast.

 

Viimane arhiivitund toimub 24ndal jaanuaril 2024 kell 18.00

Kohtumine Tuuli Jõesaarega

Tuuli Jõesaar tuleb kohtuma! Räägime muuseas ka päranduseks saadud maja taastamisest, rõõmudest ja muredest, raamatust ja elust endast!

Arhiivitund ‘Uurime sugupuud’

Rahvusarhiiviga koostöös toimuvad Aruküla raamatukogus kokku neli arhiivitundi, kus räägitakse täpsemalt Rahvusarhiivist, digitaalsetest andmebaasidest, erinevatest säilikutest ja paljust muust huvitavast.

Teine arhiivitund toimub 15.ndal novembril 2023 kell 18.00

Näitus “Tallinn XIX sajandi gravüüridel”

Raamatukogus on väljas valik XIX sajandil välja antud gravüüride reprodest, mille on koostanud Linda Alekõrs ja välja andnud kirjastus “Kunst” 1983 aastal.

‘Uurime sugupuud!’

Rahvusarhiiviga koostöös toimuvad Aruküla raamatukogus kokku neli arhiivitundi, kus räägitakse täpsemalt Rahvusarhiivist, digitaalsetest andmebaasidest, erinevatest säilikutest ja paljust muust huvitavast.

Esimene arhiivitund toimub 11. oktoober 2023 kell 18.00

“Anna raamatule uus elu”

Aruküla raamatukogus toimub Aruküla kohvikutepäeval, laupäeval 08 juulil, kell 12.00-15.00 Hoiuraamatukogu üritus „Anna raamatule uus elu“. Selle raames saavad soovijad juba kolmandast juulist alates tuua raamatukokku oma koju kogunenud raamatuid, mida ise enam ei soovi. Laupäeval on raamatukogu juures „Raamatukohvik“, kus on kohal Hoiuraamatukogu oma suurepäraste töötajate ja uue lugemisvaraga. Teeme koos suure raamatupeo!

Raamatuväljapanek “Avastame Eestimaad!”

Suvi on avastamiseks!

Raamatukogus on väljapanek  Eestimaa põnevatest kohtadest!

Tulge tutvuma!

Viive Noore isikunäitus “Jalutuskäik”

Lastekirjanduse keskuse kunstiekspert ja rahvusvaheliselt tunnustatud illustraator ning kuraator Viive Noor näitab Aruküla Raamatukogus oma loomingut. Külastaja saab tutvuda piltidega, mis kaunistavad nii Eestis kui välismaal välja antud raamatute lehekülgi. Nagu näituse pealkiri ütleb, on tegemist jalutuskäiguga viimase kümnendi jooksul valminud teoste vahel, mis esindavad kunstniku eri loomejärke. Väljapaneku põhirõhk on segatehnikas töödel, mis kuuluvad illustraatori uuema stiili näidete hulka. Seda suunda iseloomustavad illustratsioonid Itaalias ilmunud Bianca Maria Tricarico raamatule „Trummilinn“ ja Tiziana Bruno sõnadeta raamatule (silent book) „Printsess Lara“.

Näitus “Tsivilisatsiooni jälg: vanaraamatud Taiwani Riiklikust Keskraamatukogust”

Taiwani Riiklik Keskraamatukogu koostöös Eesti Rahvusraamatukoguga korraldatud näitus. Loodetavasti aitab näitus paremini aru saada hiina vanaraamatu arengust.