Suvelugemine 2023 “Tähed joondu, valvel!”

Raasiku valla raamatukogudes algas taas traditsiooniline suvelugemise programm lastele.📖🤩🥳 Seoses liikumisaastaga rivistame sel aastal tähed ühte viirgu 😉🤸‍♀️🏋️‍♀️
👉Tule raamatukokku ja küsi endale suvelugemise pass.

TÖÖ- JA PUHKELAAGER

Ootame kõiki 2.-5.klassi tublisid ja töökaid noori. Ankeet küsi oma noorsootöötajalt,
täida ja allkirjasta ning saada meilile noortekas@raasiku.ee. Preemiaks ägedad tegevused, töötoad ja üllatused. Täidetud ankeet saada hiljemalt 1.08.2023
Lisainfo:
Elis 58 154 843
Angela 55 566 887

KOOLIVAHEAEG RAASIKU NOORTEKESKUSES

Esmaspäev 27. veebruar
PENINGI MÕISA KÜLASTUS JA AARDEJAHT. Buss väljub Raasikult 11.30, Arukülast 11.45, tagasi ca 14.00.
Paki kaasa oma võileib

Teisipäev 28. veebruar
KINOPÄEV ARUKÜLA RAHVAMAJAS, minek ja tulek rongiga (roheline kaart).
Filmi algus kell 15

Kolmapäev 1. märts kell 15
KOKANDUSE PÄEV. Valmistame ise kaneelirulle ning mängime lauamänge. Juhendab Kristi Vader

Neljapäev 2. märts kell 13
HISPAANIA TEEMAPÄEV: külla tuleb Eduardo rääkima oma kodumaast , teeme koos Hispaania toitu ja kuulame muusikat

REEDE 3.MÄRTS kell 10-22
IDEELABOR e. Raasiku valla noorte projektikirjutamise päev, vanusele 12-19

Rattamatk

Raasiku valla rattaretk koduvallast naabervalda

Raasiku vald liikuma!

Raasiku Valla Sport kutsub kõiki valla elanikke osa võtma kampaaniast “Raasiku vald liikuma!”.
Võistlusest osavõtuks lae alla FitSphere äpp ja leia õige kampaania – “Raasiku vald liikuma!”.
Registreeruda saad kohe! Võistlus toimub perioodil 1.-30. aprill. Kui kogud selle ajavahemiku jooksul 200 000 sammu, siis osaled loosimisel. Auhindadeks tervisetooted ja Kalev Spa kinkekaardid.
Info rakenduse kohta:
https://thefitsphere.com/
– Kasutaja peab telefonis omama Apple Health või Google Fit rakendust, et sammuinfo oleks korrektne. Kellel neid rakendusi ei ole, annab vastava teavituse FitSphere äpp.
– Kasutajad peaksid vähemalt 24 tunni tagant vahetama äpi pealehel sammud punktideks (selleks on vastav nupuke sammude all). Vajutades nupule läheb liikumine võistluse arvestusse ja kasutaja saab lisaks kätte punktid. Kasutajad saavad osaleda lisaks valla võistlustele ka kõikidel bränditud võistlustel + valida soovi korral punktide eest soodushinnaga / tasuta tooteid – teenuseid.
– Kui kasutajal tekib probleem, siis palumen pöörduda info@thefitsphere.com või FitSphere kodulehel www.thefitsphere.com olevasse chati.
Rõõmsat liikumist!🙂

13-29.märts ei toimu Raasiku vallas avalikke üritusi

Avalikud üritused jäävad ära või lükkuvad edasi.

KOOLIVAHEAEG RAASIKU VALLA NOORTEKESKUSTES

T 25.veebruaril tähistame Vastlapäeva
Kell 11.00 väljub buss Raasiku noortekeskuse ees Kell 11.15 väljub buss Aruküla noortekeskuse eest Kell 12.00 Tondiraba jäähallis kurlingu õpe ja mäng noortele vanuses 14+ Kell 12.30 uisutamine Jeti Jäähallis vanusele 7+ Väljasõit on tasuta, kuid lõunasöögiks võta näksimist kaasa või veidi taskuraha. Tagasi koju tuleme rongiga!

T 25.veebruaril kell 10.00 ja kell 10.45 Aruküla spordisaalis Korvpalli näidistrenn. Juhendaja Chris Moore. Tasuta!

K 26.02 – N 27.02 IDEELABOR Raasiku valla noortele vanuses 14-19. Sõidame 24 tundi kestvatele mõttetalgutele, mille tulemuseks on meeskonniti Raasiku valla noortekonkursile kirjutatud noorteprojekt. Ööbimine, toitlustamine ja õhtune saun Kallaste turismitalus. Kell 13.30 väljasõit Raasiku noortekeskuse eest Kell 13.45 väljasõit Aruküla Noortekeskuse eest Tagasisõit 27.veebruaril kell 15.00. Osaluspanus 10.-

K 26.veebruaril kell 11.00-14.00 Tantsupäev Aruküla Põhikoolis. Free Flow Studio pakub võimalust proovida show tantsu, hiphopi ja contemporary stiili. Tasuta!

R 28.veebruaril kell 11.00 -23.00 Raasiku noortekeskuses LAUAMÄNGUDE MARATON. Mängime uusi ja juba tuttavaks saanud noortekeskuse lauamänge. Tasuta!

R 28.veebruaril kell 16.00 Aruküla rahvamajas alustame Aruküla Uudiste taaselustamisega ehk alustame ajalehe-huviringiga. Juhendaja Henri Reeder. Noortele tasuta!

R 28.veebruaril kell 15, 17 ja 19 Aruküla rahvamajas koguperefilm „Sipsik“. Kestab 75 min. Pilet 5/ 4€
Lisainfo saamiseks ja regamiseks võta ühendust oma alevi noortekeskusega

Aruküla Põhikooli üleskutse kogukonnale – toetame Toidupanka!

Jõulud on heategevuse aeg!
Ka meie saame koos HEAD teha ja seda väga lihtsalt.

2.detsembrist – 16. detsembrini on Aruküla Põhikooli 1. korruse fuajees punased Toidupanga kogumiskastid. 

Ühiselt aidata on lihtne ja hea –  ole sinagi koos meiega üks heategija!

Ilusat advendiaja algust ja jõuluaja ootust!

Jõuluaktsioon: Kogume kooke üksikutele eakatele

Jõulud on rõõmu ja imede aeg! Kõik kohad on siginat-saginat täis ning ees on ootamas uhked jõulusöömingud, mõnusad perekondlikud kokkusaamised, kingitused kuuse all ja ehk tuleb lumi isegi maha:)

Samal ajal aga on meie hulgas palju vanemaid inimesi, kellel pole lähedasi või on nood liialt kaugel, et jõuluks külla tulla, kes teinekord on täitsa üksi ning ei pääse kodust liikumagi.

Saame kõik anda väikse panuse, et tuua killuke rõõmu nende ellu!
Kuidas? Viime Raasiku valla koduhooldus teenusel olevatele eakatele maitsvaid küpsetisi ja kutsume teid selleks endale appi kooke/küpsiseid/torte/komme valmistama. Teeme seda juba kolmandat aastat!

Eelmisel aastal, kui kogusime kooke esimest korda, siis komplekteerisime toodud küpsetistest 39 karpi meelehead!

Koogikarpide komplekteerimist alustame 19. detsembri hilisel pärastlõunal vallavalitsuse sotsiaalosakonnas. Veel samal õhtul ja järgmisel päeval viivad sotsiaaltöötajad need meie valla koduhooldusteenusel olevatele eakatele.

Karbi sisse sobib kodus ise tehtud küpsetis (nii soolane kui magus), mis püsib hästi koos ja on kergesti lõigatav (koogi ja tordi puhul). Hästi sobivad ka piparkoogid, keeksid, trühvlid vms, kauem maitsvana püsivad küpsetised.

Kui soovid panustada, siis kooke saab tuua vallavalitsuse sotsiaalosakonda 18.12 (kolmapäev) kell 8-17 vahemikus ja 19.12 (neljapäev) ennelõunasel ajal. Koogid kogub kokku Karin Möllits (tel. 555 67 128).

Karbid on meil olemas, sisu karpidesse komplekteerime heade inimeste tehtud küpsetistest ise. Iga karbi juurde lisame ka jõulukaardi ilusate soovidega.

Ja kui küsimusi on, siis küsi ka julgesti (Juta 53328508 või Karin tel.555 67 128).

Filmikonkurss “Miks on äge elada Raasiku vallas?”