Lolala Laulustuudio hommikukontsert “Mina ise” Aruküla rahvamajas.
Algusaeg:
P, 19.05.2024 11:00Lõpuaeg:
P, 19.05.2024 12:00Asukoht:
Aruküla rahvamajaKorraldaja:
MTÜ Aruküla KultuuriseltsPilet:
Pilet 12 eurot, lapsele 8 eurot.
Piletid müügil Piletimaailmas ja Aruküla rahvamajas.
Info tel.: 5292550 kultuurijuht Garina Toomingas
Koduleht:
LinkKui äge, et sa siia jõudsid! Meie oleme Lola, Ella, Anna ja Arian. Lolala Muusikamaa on meie pere pelgupaik suureks kasvamise eest. Võtsime endale missiooniks aidata ka sinul enda lapsemeelsus säilitada või taasavastada. Meie siin Lolalas usume, et just lapsemeelsus teeb maailma natuke paremaks. Veendu selles ise – kui kuulad täna meie lihtsaid ja lõbusaid, õpetlikke, eestikeelseid lastelaule, teed päeva jooksul paremaid valikuid…
Või siis lihtsalt pane meie laulud enda lapsele mängima ja naudi natuke aega endale. Su pisike samal ajal õpib numbreid, kujundeid, tähestikku, libedal jääl ohutut kõndimist, võlusõnu, saab teada miks peab kandma helkurit ja palju-palju muud.
Anna Kuchinsky on laulja, laulukirjutaja, pedagoog, ürituste korraldaja, massöör. Lolala projekti ideede generaator – sõnade ja muusika autor.
Arian Levin on filmimuusika helilooja. Tema muusikat võib kuulda sellistes filmides nagu “Seenelkäik”, triloogias “Klassikokkutulek” ja värsketes telesarjades “Süü” ja “Kes tappis Otto Mülleri”. Samuti on ta olnud helirežissöör selliste sarjade juures nagu “Kättemaksukontor”, “Alo” ja “Vabad mehed”. Lolala projekti muusikaline võlur!
Lola Claudia on Lolala lugude inspireerija ja testija, alates augustist 2022 ka projekti üks lauljatest.
Ella Fleida on Lolala pere rõõmupall, kellele meeldib kõik, mida me teeme.
MEIE LUGU
Juulis 2019 sündis meie perre armas tüdruk Lola, kes lõi meie maailma pahupidi. Ta tõi meie ellu tohutult palju armastust, hellust, rõõmu, ta pani meid proovile… ja testis meie lastelaulude repertuaari, mis meie enda üllatuseks oli olematu. Ometigi Lola sündis laulja ja helilooja perre! Esialgu oli meie listis Jingle Bells, Happy Birthday, lood Taukari repertuaarist ja laulan-sellest-mida-näen tüüpi laulud. Aga siis hakkas õhus lendlev inspiratsioon tooma fraase… “Kõdi siit, kõdi sealt, kõdi jalatalla alt…”, “Ku-ku, ku-ku, ku-ku, kus oled sa…”, “Kui sa ütled vabandust, tee kalli-kalli kaa.” Panin mõtted kirja ja Arian hakkas nendele muusikat looma. Nüüd meil oli lugusid mida laulda ja mida mängida meie lapsele. Ja nii sündiski Lolala Muusikamaa. Projektile nime panek oli väga lihtne – kuna meie maailm oli ühe nunnu tüdruku poolt üle võetud, polnud muud variantigi kui Lolala. Lihtne ja laulev.
Otsustasime meie muusikat maailmaga jagada – äkki teistel on kah laule vaja. Esialgu saatsid meie laule lihtsad animatsioonid. Tegime neid ise – mina joonistasin öösiti tegelasi ja Arian pani nad veidi liikuma. Hakkasime lood laadima YouTube, pakkudes lisaks veel instrumentaale, et lapsed meie laule lihtsasti laulda saaks. Meil ei olnud mingit eesmärki ega plaani. Me lihtsalt, enda lõbuks tegime lihtsaid ja lõbusaid emakeelseid lastelaule, mis aitaks lapsel mängulisemalt maailmaga tutvuda. Aga lumepall hakkas veerema – saime nii palju head tagasisidet! Juba esimesel kuul hakkasid meieni jõudma videod sellest kuidas kooliaktustel, laulutundides, lasteaedades ja kodudes lapsed meie laule kuulavad ja laulavad.
Siis me saime aru, et see, mida me teeme läheb korda ja on päriselt vajalik ning hakkasime laulude teemasid eesmärgipärasemalt valima: tegime laule numbritest, kujunditest, värvidest. Video filmimise järjekorda ootavad laulud hommikusest rutiinist, nädalapäevadest, emotsioonidest, ametitest ja paljud teised. Nüüd tekkisid juba ka unistused ja eesmärgid. Aga hoiame neid siiski veel väiksena, perekesksena ja üritame kõike maksimaalselt ise teha. Eelmise aasta detsembris ilmus meil laulik “Minu töö on mängida”, igal sammul saime käed külge lüüa – isegi lauliku kaasi lamineerisime ja köitsime ise. Me tahame ise teha sotsiaalmeediat ja kodulehte, trükkida noote ja siis viia ise raamatud pakiautomaati. Nii palju mida õppida! Aga eks vaatame mida tulevik toob! Üks asi on kindel – me tahaks rohkem kohtuda meie kuulajatega ja parim võimalus selleks on kontserdid.
Lolala laule teha on olnud pingevaba ja mõnes mõttes ka teraapiline. Kontrastiks Ariani igapäevasele tööle, kus muusikat peab tihti looma kellegi sisendi või isegi teiste heliloojate näite järgi, on Lolalat teha väga lõbus. Ei pea muretsema trendide ja tingimuste pärast. Saab loovenergiat ülemõtlemata valla lasta. Ja kuna meie ise oleme natuke suured lapsed, tulevad Lolala lood loomulikult, kergusega. Protsess tavaliselt käib nii – alustame laulusõnadest. 90% laulude tekstidest on kirjutatud näiteks käigu pealt ja on inspireeritud elust enesest – “Pingviinilaul” beebivankrit jäisel teel lükates, “Ku-ku” lapsega peitust mängides, “Kõdilaul” kõditades jne. Nii siis, alguses panen kirja sõnad, vahel ümisen ka viisi telefoni ja Arian paneb siis oma võluvõimed tööle. Väga tihti ta tantsib neid lugusid komponeerides või siis laulab naljaka häälega. Protsess on meeleolukas! Ja kui Arian mulle demosid presenteerib, hakkan ma tihti nutma õnnest, sest et Arian suudab nii õigesti tabada minu mõtteid ja lõpptulemus on alati kuidagi nii värviline ja . Minu silmis on ta täielik võlur!
Lolala on kasvanud koos meiega ja meie tütre Lolaga, ja on koos meiega läbi käinud headest ja ka raskematest elu perioodidest. Vahepeal sündis meie perre veel üks tütar, kes samuti rõõmustab meie laulude üle ja on osa võtnud juba kahest muusikavideost.
Me oleme õnnelikud, et nii paljud pered kasutavad meie laule igapäevaselt. Paljud saadavad südantsoojendavaid kirju ja videosid, rõõmustavad õpitud numbrite ja tähestiku üle. Me oleme siiralt tänulikud!