Lolala Laulustuudio hommikukontsert “Mina ise” Aruküla rahvamajas.

Kui äge, et sa siia jõudsid! Meie oleme Lola, Ella, Anna ja Arian.  Lolala Muusikamaa on meie pere pelgupaik suureks kasvamise eest. Võtsime endale missiooniks aidata ka sinul enda lapsemeelsus säilitada või taasavastada. Meie siin Lolalas usume, et just lapsemeelsus teeb maailma natuke paremaks. Veendu selles ise – kui kuulad täna meie lihtsaid ja lõbusaid, õpetlikke, eestikeelseid lastelaule, teed päeva jooksul paremaid valikuid…

Või siis lihtsalt pane meie laulud enda lapsele mängima ja naudi natuke aega endale. Su pisike samal ajal õpib numbreid, kujundeid, tähestikku, libedal jääl ohutut kõndimist, võlusõnu, saab teada miks peab kandma helkurit ja palju-palju muud.

Anna Kuchinsky on laulja, laulukirjutaja, pedagoog, ürituste korraldaja, massöör. Lolala projekti ideede generaator – sõnade ja muusika autor.

Arian Levin on filmimuusika helilooja. Tema muusikat võib kuulda sellistes filmides nagu “Seenelkäik”, triloogias “Klassikokkutulek” ja värsketes telesarjades “Süü” ja “Kes tappis Otto Mülleri”. Samuti on ta olnud helirežissöör selliste sarjade juures nagu “Kättemaksukontor”, “Alo” ja “Vabad mehed”. Lolala projekti muusikaline võlur!

Lola Claudia on Lolala lugude inspireerija ja testija, alates augustist 2022 ka projekti üks lauljatest.

Ella Fleida on Lolala pere rõõmupall, kellele meeldib kõik, mida me teeme.

MEIE LUGU

Juulis 2019 sündis meie perre armas tüdruk Lola, kes lõi meie maailma pahupidi. Ta tõi meie ellu tohutult palju armastust, hellust, rõõmu, ta pani meid proovile… ja testis meie lastelaulude repertuaari, mis meie enda üllatuseks oli olematu. Ometigi Lola sündis laulja ja helilooja perre! Esialgu oli meie listis Jingle Bells, Happy Birthday, lood Taukari repertuaarist ja laulan-sellest-mida-näen tüüpi laulud. Aga siis hakkas õhus lendlev inspiratsioon tooma fraase… “Kõdi siit, kõdi sealt, kõdi jalatalla alt…”, “Ku-ku, ku-ku, ku-ku, kus oled sa…”, “Kui sa ütled vabandust, tee kalli-kalli kaa.” Panin mõtted kirja ja Arian hakkas nendele muusikat looma. Nüüd meil oli lugusid mida laulda ja mida mängida meie lapsele. Ja nii sündiski Lolala Muusikamaa. Projektile nime panek oli väga lihtne – kuna meie maailm oli ühe nunnu tüdruku poolt üle võetud, polnud muud variantigi kui Lolala. Lihtne ja laulev.

Otsustasime meie muusikat maailmaga jagada – äkki teistel on kah laule vaja. Esialgu saatsid meie laule lihtsad animatsioonid. Tegime neid ise – mina joonistasin öösiti tegelasi ja Arian pani nad veidi liikuma. Hakkasime lood laadima YouTube, pakkudes lisaks veel instrumentaale, et lapsed meie laule lihtsasti laulda saaks. Meil ei olnud mingit eesmärki ega plaani. Me lihtsalt, enda lõbuks tegime lihtsaid ja lõbusaid emakeelseid lastelaule, mis aitaks lapsel mängulisemalt maailmaga tutvuda. Aga lumepall hakkas veerema – saime nii palju head tagasisidet! Juba esimesel kuul hakkasid meieni jõudma videod sellest kuidas kooliaktustel, laulutundides, lasteaedades ja kodudes lapsed meie laule kuulavad ja laulavad.

Siis me saime aru, et see, mida me teeme läheb korda ja on päriselt vajalik ning hakkasime laulude teemasid eesmärgipärasemalt valima: tegime laule numbritest, kujunditest, värvidest. Video filmimise järjekorda ootavad laulud hommikusest rutiinist, nädalapäevadest, emotsioonidest, ametitest ja paljud teised. Nüüd tekkisid juba ka unistused ja eesmärgid. Aga hoiame neid siiski veel väiksena, perekesksena ja üritame kõike maksimaalselt ise teha. Eelmise aasta detsembris ilmus meil laulik “Minu töö on mängida”, igal sammul saime käed külge lüüa – isegi lauliku kaasi lamineerisime ja köitsime ise. Me tahame ise teha sotsiaalmeediat ja kodulehte, trükkida noote ja siis viia ise raamatud pakiautomaati. Nii palju mida õppida! Aga eks vaatame mida tulevik toob! Üks asi on kindel – me tahaks rohkem kohtuda meie kuulajatega ja parim võimalus selleks on kontserdid.

Lolala laule teha on olnud pingevaba ja mõnes mõttes ka teraapiline. Kontrastiks Ariani igapäevasele tööle, kus muusikat peab tihti looma kellegi sisendi või isegi teiste heliloojate näite järgi, on Lolalat teha väga lõbus. Ei pea muretsema trendide ja tingimuste pärast. Saab loovenergiat ülemõtlemata valla lasta. Ja kuna meie ise oleme natuke suured lapsed, tulevad Lolala lood loomulikult, kergusega. Protsess tavaliselt käib nii – alustame laulusõnadest. 90% laulude tekstidest on kirjutatud näiteks käigu pealt ja on inspireeritud elust enesest – “Pingviinilaul” beebivankrit jäisel teel lükates, “Ku-ku” lapsega peitust mängides, “Kõdilaul” kõditades jne. Nii siis, alguses panen kirja sõnad, vahel ümisen ka viisi telefoni ja Arian paneb siis oma võluvõimed tööle. Väga tihti ta tantsib neid lugusid komponeerides või siis laulab naljaka häälega. Protsess on meeleolukas! Ja kui Arian mulle demosid presenteerib, hakkan ma tihti nutma õnnest, sest et Arian suudab nii õigesti tabada minu mõtteid ja lõpptulemus on alati kuidagi nii värviline ja . Minu silmis on ta täielik võlur!

Lolala on kasvanud koos meiega ja meie tütre Lolaga, ja on koos meiega läbi käinud headest ja ka raskematest elu perioodidest. Vahepeal sündis meie perre veel üks tütar, kes samuti rõõmustab meie laulude üle ja on osa võtnud juba kahest muusikavideost.

Me oleme õnnelikud, et nii paljud pered kasutavad meie laule igapäevaselt. Paljud saadavad südantsoojendavaid kirju ja videosid, rõõmustavad õpitud numbrite ja tähestiku üle. Me oleme siiralt tänulikud!

Huumoriklubi. Mikael Meema stand-up tuur: “Peaingel Mikael”

“Ometi tahan ma sulle teada anda, mis on kirjutatud tõeraamatusse! Ei ole ühtegi, kes aitaks mind nende vastu, kui ainult teie kaitseingel Mikael.” – Taanieli raamat 10:21

Issanda aastal 2024 on Mikael Meema uus stand-up tund “Peaingel Mikael” terve maikuu tuuril üle Eesti.

Sooja teevad Endrik Puntso ja Mattias Naan.
Etendus on soovitatavalt vanusele 16+.
Kestab orienteeruvalt 2 tundi koos vaheajaga.

Kontakt: tuur@huumoriklubi.ee

Mikaelmeema.ee

Harjumaa Kooliteatrite Festival 2024 Aruküla rahvamajas.

Täpsem ajakava üleval www.kultuuriselts.eu

Iga päev algab kell 10.00 ja lõpeb vastavalt truppide mängukavale.

Rahastab HOL

Toetaja Raasiku VV

Korraldaja MTÜ AKS

Jalgsimatk “Raasiku valla 100 sammujat”. Kõnnime Peningile Alleksi Peomajja.

28. aprillil kell 12 kõnnib Raasiku vald Peningile kokku. Start Pikavere kooli juurest,  Raasiku rahvamaja ja Aruküla rahvamaja eest. Külaelanikud saavad liituda lähima stardi punktiga.  Kohtume Alleksi Peomaja ees ja sees.  Aruküla Ambulatoorium oma meeskonnaga teostavad  analüüse: kolesterool, veresuhkur, vererõhk, pulss ja soovitusi jagab dr. Vain.

Kõndijaid tervitavad Agulihärrad Keilast ja Solo Latino naised Raasikult. Juhendaja Jekaterina Adler.

Alleksi Peomaja tänab kõiki kõndijaid maitsva seljanka supiga, Aruküla Kultuuriselts puuviljade ja kohviga.

Registreerimine Raasikult Angela Allik 55566887, Pikaverest Helju Kadakas 56508719 ja Arukülast Garina Toomingas 5292550.

Tagasi viib Härma Buss.

Liitu meiega ja kõnnime üheskoos.

Toetajad: Aruküla Ambulatoorium, Alleksi Peomaja ja MTÜ Aruküla Kultuuriselts.

Raasiku valla laste lauluvõistlus 2024

Raasiku valla laste lauluvõistluse ajakava 20. aprillil

kell 10.00 kuni 16.00 Aruküla rahvamajas:

 kell 09.00- 09.45 mikrofoniproov 5-6 ja 3-4aastased

kell 10.00 tervitus

kell 10.05- 11.00 laulavad 3-4 (4 laululast) ja 5-6-aastased (16 laululast)

kell 11.05- 11.25 mikrofoniproov 7- 9aastased

kell 11.30- 11.50 autasustamine 3-4 ja 5-6-aastased

kell 11.50- 12.45 laulavad 7-9-aastased (17 laululast)

kell 12.45- 13.00 mikrofoniproov 10-12-aastased

kell 13.15- 13.30 autasustamine 7-9-aastased

kell 13.30- 14.20 laulavad 10-12-aastased (14 noort lauljat)

kell 14.20- 14.30 mikrofoniproov 13- 15 ja 16-19-aastased

kell 14.45- 15.00 autasustamine 10-12-aastased

kell 15.00- 15.40 laulavad 13-15 (7 noort lauljat)  ja 16-19-aastased (2 noort lauljat)

kell 15.40- 16.00 kokkuvõte

kell 16.00- 16.15 autasustamine 13-15 ja 16-19-aastased

Lõpetamine ja tänamine!

Ajakavas võivad tulla muudatused. Palun kindlasti öelda lastele edasi, et tulevad natukene varem kohale.

Korraldaja kultuurijuht Garina Toomingas

Osaleda võivad kõik Raasiku valla sissekirjutust omavad lapsed, olenemata sellest, millises üldhariduslikus- või huvikoolis nad õpivad ning millises lasteaias käivad.

Ajakava pannakse üles Aruküla Kultuuriseltsi kodulehele (www.kultuuriselts.eu) ja facebooki Aruküla kultuuriselts (AKS)

Vanuserühmad Harjumaa Laululaps võistlusel:

3 – 4aastased

5 – 6aastased

7 – 9aastased

10-12aastased

13-15aastased

16-18aastased (ka 19aastased, kui õpivad veel koolis)

Laulja vanust arvutatakse seisuga 02.05.2024

Repertuaar:

Ette peab valmistama ühe laulu, mis on lapsele sobiv, arvestades tema vanust ja võimeid.

Saade:

Laulu saatmisel võib kasutada erinevaid variante: fonogramm, klaveri- või mõne muu instrumendi saade. Lubatud on ka taustalauljad. Kõik eritingimused tuleb kindlasti teatada korraldajatele aegsasti ette ja nende täitmisel tuleb arvestada kohapealsete võimalustega.

 Hindamine:

Lauljaid hindab 3-liikmeline žürii.

Hindamisele lähevad:

 • musikaalsus
 • selge diktsioon
 • elementaarne laulutehnika
 • individuaalsed hääle omadused
 • terviklik interpretatsioon

Igas vanuserühmas hinnatakse tüdrukuid ja poisse eraldi. Hindamine toimub 10-palli süsteemis (kui žürii ei otsusta teisiti).

Žürii kutsub kokku MTÜ AKS korraldustoimkond.

Žüriil on õigus jätta väljaandmata vanuserühma esimest, teist või kolmandat preemiat vastava tasemega lauljate puudumisel.

Žürii otsus on lõplik ja edasikaebamisele ei kuulu!

 Auhinnad:

Auhinnalised kohad on iga vanuserühma kolm parimat, tüdrukute ja poiste arvestuses eraldi.

  REGISTREERIMINE TOIMUB kuni 15. aprillini 2024

Ajakava läheb ülesse 17. aprillil 2024.a. Aruküla kultuuriselts (AKS)

Osavõtjad tuleb registreerida kirjalikult e-posti teel. Ankeet kodulehel www.kultuuriselts.eu

Info ja küsimustele vastamine tel.: 5292550 Garina Toomingas

Treeningpäev “Sinu tervis sinu enda kätes”

SÜDAMEKUU RAAMES TREENINGPÄEV “SINU TERVIS SINU ENDA KÄTES”
TREENER KATI HENSEN
TULE PROOVIMA JA TREENIMA

KELL 11.00 TERVITUS
KELL 11.15 YOGAFUNC
KELL 12.00 POP PILATES
KELL 12.45 POUND
KELL 13.30 INTERVALLTREENING
KELL 14.00 LÕPETAMINE
IGA TREENING KESTAB 30 MINUTIT

Kuressaare Teater etendusega “Sipsik”

Sipsikut teavad kõik. Aga ometi tundub vahel nii, et selles kiires maailmas, kus lastelgi juba aega kipub väheks jääma, sest tegema peab ju nii palju, on Sipsik sagedasti ära kaduma kippunud. Kuhu me oma mängud kaotame? Kes või mis suudavad Sipsikut asendada?

See on lugu mängust, mängulustist ja sellest, et see kunagi kuskile mingi staatilise ekraanivirvenduse varju ei kaoks.

Sipsik on kangelane!

 • Autor: Eno Raud
 • Lavastaja: Aarne Mägi
 • Kunstnik: Britt-Karen Peterson
 • Valguskujundaja: Tarmo Matt
 • Videokunstnik: Arni Ots
 • Liikumisjuht: Tanel Ting
 • Osades: Merilin Kirbits, Tanel Ting, Jürgen Gansen
 • Fotograaf: Mari-Liis Nellis

Huumoriklubi stand-up Roger Andre “Järgmine Probleem”.

“Järgmine Probleem” on stand-up etteaste, mille ehitamist alustasin Austraalias elades. Tegemist on minu esimese teatrituuriga ja sellega seonduvalt olen kokku pannud enda parimad naljad, et Teile veidi mürki lasta. Peale “Pärandusepoiss” tuuri avanes mul võimalus reisida, näha ja kogeda maailma eri paiku. Taipasin, et vahet pole, kus viibida: probleeme tekib kõikjal. Ma püüan enda rahulikku elu elada ja keegi või miski lihtsalt otsustab teisiti. Mulle aitab! Ma olen järgmine probleem. See on kõige julgem ja otsekohesem materjal, mis ma teinud olen. Parima elamuse saamiseks soovitan sul kohale tulla. Tegemist pole mingi depressiivse showga, kui sa sellist otsid, siis proovi teisi märksõnu. Meil tuleb retsilt hea õhtu – aprillis pole küte kunagi nii peal olnud.”
– Roger Andre
Show on soovitatavalt vanusele 16+.
Kestab orienteeruvalt 2 tundi koos vaheajaga.
Sooja teeb Daniel Veinbergs ja Endrik Puntso
********
Roger Andre on Huumoriklubi koomik, kes on stand-upiga tegelenud juba üle 7 aasta ning selle ajaga tõusnud üheks tuntuimaks ja vaadatuimaks Eesti stand-up koomikuks. Aastal 2022. nägi ilmavalgust tema esimene soolotund “Pärandusepoiss”, millega ta tegi 2 tiiru üle Eesti ja samuti andis aastal 2023 veel 5 etendust ka Austraalias! “Pärandusepoiss” oli Comedy Estonia kõige edukam debüüt soolotund läbi aegade ja enamus etendused olid (vaatamata erinevatele COVID piirangutele) välja müüdud.
Portfoolio:
Roger Andre “Pärandusepoiss” – 25 etendust Eestis ja Austraalias
Huumoriklubi Suvetuur 2023
Comedy Estonia: Suvetuur – 2017 – 2022
Comedy Estonia: Sügistuur – 2017 – 2021
Välismaa comedy club’id kus Roger Andre on üles astunud:
Up The Creek London
Comedy Republic Melbourne
Comedy Lounge Perth
:
Roger Andre sotsiaalmeedia:
Instagram: https://www.instagram.com/rogerandre_/
TikTok: https://www.tiktok.com/@rogerandre_
X: https://twitter.com/printseuronics
Podcast: https://podcasts.apple.com/…/p%C3%A4ikesej…/id1471778495 Päikesejänkud on podcast, mida Roger teeb koos enda kaassaatejuhi Daniel Veinbergsiga juba 4 aastat.
YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=S6ZL-YS-Rs0&t=1s…
Huumoriklubi instagram: https://www.instagram.com/huumoriklubi/

“Raasiku valla mälumäng 2024”

Aruküla rahvamajas Raasiku valla mälumäng 2024.

Oodatud on 4-liikmelised võistkonnad. Küsimused koostab ja mängu viib läbi 2023.a. võitja võistkond “Keila” ja Allar Viivik.

Muusikalist meeleolu pakub huvikool “Pääsulind”. Trummiringi trummitajad, juhendaja Toomas Grek, noortebänd “Suitsupirnike”, juhendaja Juhan Trump.

Võistkondade registreerimine tel.: 5292550 kuni 13. märtsini tel.: 529255 kultuurijuht Garina Toomingas.

 

Koguperefilm “Meisterkokk Mary”

Lugu Mary O’Harast, kes on 11-aastane ninatark tüdrukutirts. Seiklus läheb lahti, kui tema vanaema Emer satub haiglasse. Kurb ja murtud Mary külastab Emerit regulaarselt. Pärast üht külaskäiku kohtab ta aga noort ja sõbralikku Tansey’t ning kiindub temasse. Kuid Tansey kaob pidevalt ära ja mis veelgi kummalisem, ta kordab aina, et tal on väga tähtis sõnum Mary vanaemale.

Chicago rahvusvahelisel lastefilmide festivalil pälvis “Meisterkokk Mary” parima animafilmi auhinna, samuti oli Euroopa Filmiauhindadel üks nominentidest parima animafilmi kategoorias.
“Meisterkokk Mary” on Luksemburgi, Eesti, Itaalia, Iirimaa, Suurbritannia, Läti ja Saksamaa koostööfilm.

Kategooria: Animafilm | Žanr: Seiklusfilm, koguperefilm

Režissöör: Enzo D’Alò
Tootja: HeaFilm

88 min  16:9