Väljasõit Tartumaa maalilisele Vooremäele vaatama etendust Veera Saare “Ukuaru”.

Veera Saare ajatu „Ukuaru” on meie juurde ikka ja jälle ringiga tagasi jõudnud ning saanud oma temaatikaga osakeseks rahvuslikust tunnetusest. Ellujäämine on tänapäeval sama aktuaalne kui esimese vabariigi ajal. Ka täna püüdleme selle nimel, et meil oleks kodu, turvaline tulevik ja lastel perspektiivi edasi jõuda.

Kevaditi võib Jänijõgi hauakohtades uputadagi, nüüd, kuiva suve järel ta seda ei tee – vesi ulatub kord poolde säärde, kord põlvini, harva kipub kõrgemale tõusma. Minni ei mõtle praegu ei elule ega surmale, ei uppumisele, külmale ega märjale – ta läheb, kord kaldal, kord vees; läheb, sest ta teab, et peab edasi minema, ainult minema … Mitte midagi muud ei tohi ta praegu teha, ei seista, ei mõelda ega kaaluda – ainult minna, kaldal või vees, aga minna … 

Vabaõhulavastus „Ukuaru” on lugu sooja südame, targa pea ning selgete väärtustega eesti naistest. Nende valikutest ja valikute puudumisest, südame hääle järgimisest ja mitte järgmisest. Need naised on sitked, töökad, allaandmatud, avara hinge ja jõulise südamega. „Ukuaru” räägib teile loo armastusest iseenda, teiste ja looduse vastu. Mure ja rõõm, usk ja lootus punuvad oma kordumatuid mustreid. Ja neisse süvenemiseks on vaja aega. Nagu on vaja aega ka looduses ja loodusega koos kulgemiseks. Ukuaru peamiseks tegevuspaigaks on mets ja mets tekitab emotsioone. Metsa saab armastada, aga ka vihata. Mets annab ja võtab. Mets on see, mis kannab edasi elu järjepidevust ja ürgset jõudu, kus ka meie Ukuaru Minna leiab oma kodu, tuleviku ja perspektiivi.

  • AUTOR VEERA SAAR
  • DRAMATURG URMAS LENNUK
  • LAVASTAJA JA VALGUSKUJUNDAJA PEEP MAASIK
  • KUNSTNIK JAANUS LAAGRIKÜLL
  • MUUSIKALINE KUJUNDAJA ARDO RAN VARRES
  • OSADES URSULA RATASEPP (TALLINNA LINNATEATER), PÄÄRU OJA, HANNES KALJUJÄRV (VANEMUINE), GARMEN TABOR (UGALA), KÄRT TAMMJÄRV (VANEMUINE), MARGUS PRANGEL (VON GLEHNI TEATER), MARIKA BARABANŠTŠIKOVA (VANEMUINE), INDREK KRUUSIMAA, KIRKE KALLASTE, ELLI KOIDULA KULL

Etenduspaika jõudmiseks soovitame Tartu suunalt tulijatel valida teekond (19 km) Haaslava-Aadami-Uniküla suunas (tee 262), kust pöörake Tõrvandi-Roiu-Uniküla (tee 140) väljasõiduteele. Roiult pöörake paremale Vana-Kastre-Roiu teele (260), seejärel vasakule Reola-Hammaste (tee 265) suunas.

Jalutuskäik parkimisalalt mängupaika võtab 10-15 minutit.

Härma Buss väljub Pikaverest  kell 14.30, Raasikult kell 14.45 ja Arukülast kell 15.00.

Pilet koos sõiduga 50 €. Info ja piletite registreerimine tel.: 5292550

Lastekaitsepäev Arukülas.

1. juunil kell 15.30 kuni 17.30 Aruküla rahvamaja taga lastekaitsepäeva tähistamine.

Kohal on takistusrada, täispuhutav jalgpallisein ja hiiglase poksikindad.

Korraldame võistlusi ja hüppame.

Kohal Aruküla Raamatukogu suvelugemisega.

Kutsume ka kõiki kaubatänavale kirbukale müüma, ostma ja vahetama.

Info tel.: 5292550.

Marko Matvere juubelikontsert. Kaastegevad Jassi Zahharov, Valter Soosalu, Andrus Rannaääre ja Ooper Kvartett.

MARKO MATVERE juubelikontserdid

Marko Matvere on meie kõigi poolt armastatud laulja, näitleja ja lavastaja, kes tähistab sel aastal enda 55. juubelit suviste kontsertidega üle Eesti. Kontserdil löövad kaasa ka Jassi Zahharov, Valter Soosalu, Andrus Rannaääre ja Ooper Kvartett.

Meid on juba aastakümneid köitnud tema unustamatud teatri- ja filmirollid, ta on osalenud mitmetes muusikalides, olnud nii lavastaja kui ka telesaate juht. Tema erakordne tämber ja karisma on meid võlunud nii legendaarse Georg Otsa, Shakespeare Hamleti või koduselt armsa VLÜ solistina.

Kontserdil kuuleb parimaid laule, mida Marko kunagi on esitanud ja veel palju viise, mis juubilarile endale läbi aegade armsaks on saanud. Öö võib olla tuulevaikne, aga ka tormine ning  Marko looming ongi neist emotsioonidest tulvil.

Külalistena löövad kontserdil kaasa Jassi Zahharov ja Valter Soosalu. Soliste saadavad Andrus Rannaääre klahvpillidel ja Ooper Kvartett keelpillidel.

Tule ja saa osa meie ühe ja ainsa Marko Matvere juubelikontserdist!

Kontserdid toimuvad:
P 16.07 Vihula mõisa aed
E 17.07 Aruküla laululava
T 18.07 Kõltsu mõisa aed
K 19.07 Viimsi Vabaõhumuuseum
N 20.07 Luke mõisa aed
T 25.07 Pärnu Villa Ammende aed
L 29.07 Pokumaa

Kontsertide algus kõikjal kell 20:00.

Vaata lisa Facebookist – www.facebook.com/matveremarko

Vana Baskini Teater. Gerda Kordemets etendus “Kihnu Jenka”

KIHNU JENKA

“Kihnu Jenka” on lugu tublist eesti naisest, keda on läbi elu aidanud rõõmus meel ja laulud.  Armastuslugu, tema kohtumine ja elu koos abikaasa Jaan Kösteri ehk Kihnu Jenkaga. See pole dokumentaaljutustus, vaid fantaasiamäng, mis põhineb Virve enda meenutustel tema erakordselt sündmusterohkest elust.

See lugu on üldistus, kui soovite, siis kunstiline liialdus, kus niiditõmbajateks on Virve kaks kaitseinglit – Virveingel ja Friideingel. Neid on kaks, sest Virvel on kaks eesnime – Virve Elfriede.

Kihnu Virve osas Inga Lunge ja Karin Tammaru, Kihnu Jenka osas Mart Toome (Tallinna Linnateater). Teistes osades Jüri Vlassov, Indrek Taalmaa, Nils Mattias Steinberg (Endla), Märten Männiste, Kersti Tombak, Kaidi Soosaar.

Kunstnik Krete Tarkmees, muusikaline kujundaja Toomas Lunge, tantsuõpetaja Marko Kiigajaan. Autor ja lavastaja Gerda Kordemets.

Koostöö ürituse korraldajaga
Vana Baskini Teater OÜ
Vana Baskini Teater OÜ
Tartu mnt. 55/59-41 Tallinn 10115 Harjumaa
5030234aarne.valmis@gmail.com
reg.nr: 11100029
www.vanabaskiniteater.ee
Koostöö partner:
MTÜ Aruküla Kultuuriselts
Tallinna mnt. 24, Aruküla, Raasiku vald, Harjumaa, 75201
80057480

26. juulil esietendub lavastus “Kihnu Jenka”. See on lugu tublist eesti naisest, keda on läbi elu aidanud rõõmus meel ja laulud.  See on ühtlasi ka armastuslugu, mis räägib naise kohtumisest ja elust koos abikaasa Jaan Kösteri ehk Kihnu Jenkaga.

Autorite sõnul on lavastuse näol tegu tõelise fantaasiamänguga, mis põhineb Virve enda meenutustel tema erakordselt sündmusterohkest elust.

See lugu on üldistus, kui soovite, siis kunstiline liialdus, kus niiditõmbajateks on Virve kaks kaitseinglit – Virveingel ja Friideingel. Neid on kaks, sest Virvel on kaks eesnime – Virve Elfriede.

Kihnu Virve osatäitjaks on värvikas Inga Lunge ja Karin Tammaru, Kihnu Jenka rolli mängib Mart Toome. Teistes osades Jüri VlassovIndrek TaalmaaMeelis PõdersooMärten MännisteKersti Tombak ja Kaidi Soosaar.

Lavastuse kunstnik on Krete Tarkmees, muusikaline kujundaja Toomas Lunge ja näitetrupi tantsuõpetajaks Marko Kiigajaan. Autor ja lavastaja on Gerda Kordemets.

Galakontsert ”Vana laul ei roosteta” – Karl Madis, Mait Maltis, Ivo Linna, Meelis Punder & Ansambel Horoskoop

VANA LAUL EI ROOSTETA

Aeg kaob, laulud jäävad. Vähemalt  kõikide nende aegumatute hittide kohta saab kindlasti nii öelda, mis kõlasid kolmel nostalgilisel õhtul Eesti kaunimates kontsertsaalides ning publiku soovidele vastu tulles kõlavad ka neljal kaunil suveõhtul Eesti eri paigus. Ivo Linna, Mait Maltis, Karl Madis ja Meelis Punder – need on nimed, kes tutvustamist ei vaja ja just nende esituses saavad kõlama laulud, mis on meie kodudes kõlanud juba aastakümneid. Kes meist ei teaks kaasa laulda selliseid laule nagu “Kikilips” , “Pärlipüüdja”, “Must kohv”, “Su silmade sära”, “Julge laul” või “Kauge aeg”. Need ja paljud teised legendaarsed laulud kõlavad neljal ainulaadsel juulikuu õhtul Teie rõõmuks, head kuulajad, taaskord!
Õhtut saadab Ansambel Horoskoop Martin Trudnikovi juhtimisel.

Ansambel Horoskoop:
Martin Trudnikov – vokaal, akordion, akustiline kitarr
Ülo Mälgand – taustavokaal, klahvpillid
Siim Aimla – saksofon
Roland Jairus – basskitarr
Jaanus Salm – trummid

Suvealguspidu Aruküla lauluväljakul!

Esinevad: Heleza, Kaw, Pluuto ja Villemdrillem.
Plaate keerutab dj Allan Peramets.
Turvab EventSECURITY Turvateenistus OÜ
Kohal on Burgerlased ja Burgerbuss.

Tähistame siis suve algust suure peoga!

Miikael Meema “Palderjan”

Mikael Meema: “Palderjan”

Eesti kõige rahulikum koomik on oma uue tunniga tuuril üle riigi!

Mikael Meema stand-up komöödia tuur “Palderjan” jõuab erinevatesse linnadesse 2023 aasta mai- ja juunikuus.

“Palderjan aitab kaasa lõõgastumisele ning toetab vaimset heaolu pingete ja stressi korral, aidates tulla toime kiirest elustiilist tingitud stressiga.” Sellise kirjelduse võib e-apteegist palderjani otsides leida, aga see võiks ju vabalt ka olla Mikaeli uue stand-up tunni kirjeldus. Just-nimelt “võiks”, sest erinevate seaduste tõttu ei saa me seda tegelikult garanteerida. Või nii me vähemalt arvame, selle tuuri korraldamise eelarvesse ei mahtunud advokaadi palkamine antud sisututvustuse jaoks.

Mikaeli on nii lähedased kui ka kauged tuttavad kirjeldanud kui “flegmaatiline”, “rahulik, “liiga rahulik”, “kas ta on kivis” ja ei tasu unustada kunagise autokooli õpetaja antud hüüdnime “palderjanipoiss” (tõenäoliselt vihjates sellele, et ka sõidutunnis oli ta roolis “liiga rahulik”). Seega tule ja veeda üks rahulik õhtu Mikaeli seltsis – äkki võtab ka sinu õlgadelt argipäeva stressi koormat vähemaks.

Mikael Meema on kümmekond aastat Eestis stand-up komöödiaga tegelenud, osalenud läbi aegade Comedy Estonia sügis- ja suvetuuridel, toonud lavale mitu tunnist soolosõud (“Lootusetu Romantik” 2016-2017, “See Kõlas Minu Peas Paremini” 2018, “Puhas Poiss” 2019 ja “LOOD” 2022), teinud sooja legendidele nagu Sander Õigus ja Ari Matti Mustonen. Veel on olnud võimalus Mikaeli näha ETV2’s jooksnud hittsaates “Koomikud & Küsimused” ja teda kuulata Eesti #1 fitness-elustiili-komöödia podcastis “Tussisööjad”.

Pea kõiki Mikaeli stand-up komöödia videoklippe on võimalik tasuta vaadata YouTube’is, lihtsalt trüki ta nimi otsingusse ja veeda tunde tema lainel.

Sooja teevad Endrik Puntso ja Mattias Naan.
Etendus on soovitatavalt vanusele 16+.
Kestab orienteeruvalt 2-2,5 tundi koos vaheajaga.

Tuuri korraldab Huumoriklubi.

Antud tuuriga seotud lisaküsimuste korral palun kirjutada: tuur@huumoriklubi.ee

Raasiku valla muusika-, tantsu- ja laulupäev “Kõik on selge”

Kell 15.00 kogunemine rongkäiguks Aruküla rahvamaja ees.

Kell 15.30 rongkäik mööda Harju tänavat Aruküla lauluväljakule.

Kõige ees tervitab Tabasalu rivitrummarite trummipõrin. Tabasalu rivitrummarite juhendaja on  Valdo Rüütelmaa.

Kell 16.00 kontsert, kus esinevad Raasiku valla lauljad, tantsijad, võimlejad, pillimängijad ja ka kutsutud külalised on iga-aastane suursündmus Raasiku vallas.

Kohapeal alkoholivaba rändbaar “Kaine Kärbes”, Burgerlased ja Burgerbuss.

Projekti toetab Raasiku VV, Eesti Rahvakultuuri Keskus ja Kultuuriministeerium.

Ajaloohommik “Kohapärimus meis endis” värske hommikukohviga.

Kell 11.00 11.15 hommikukohv

Kell 11.15- 50 Kohapärimus kohalikus kogukonnas- juured, sugulased jne. Aruküla, Igavere ja lähiümbruse paigad ja lood. Kohapärimusest räägib kohalike juurtega Mari-Ann Remmel.

Kell 11.50 12.15 Raasiku haiglast sotsiaalmajaks. Marianne Põld loeb katkendi Ilse Tudre raamatust “Raasiku ja tema ümbrus ajavoolus”.

Kell 12.30- 14.00 2022.a. menuetendust “Nassi Sass ja tema vend” vaatamine kinoekraanil. Kohtumine etenduse ühe autoriga Mait Eerikuga.

HARJUMAA LASTE LAULUVÕISTLUS “HARJUMAA LAULULAPS 2023”

Ajakava 5. ja 6. mail 2023.a.
5. mail võistlevad 10-12-; 13-15; ja 16-18-19-aastased.
Kell 09.00- 09.50 mikrofoniproov 10-12-aastased
Kell 10.00- 10.10 tervitus
Kell 10.10 – 12.10 laulavad 10-12-aastased
Kell 12.10- 12.45 mikrofoniproov 13-15-aastased
Kell 13.00- 13.20 autasustamine 10-12-aastased
Kell 13.30- 15.30 laulavad 13-15-aastased
Kell 15.30- 16.10 mikrofoniproov 16-18-19-aastased
Kell 16.10- 16.30 autasustamine 13-15-aastased
ell 16.30- 18.30 laulavad 16-18-19-aastased
Kell 19.10- 19.30 autasustamine 16-18-19-aastased.
6. mail võistlevad 3-4-aastased; 5-6-aastased ja 7-9-aastased. 
09.00- 09.50 mikrofoniproov 3-4 aastased.
Kell 10.00- 10.10 tervitus
Kell 10.10- 11.20 laulavad 3-4-aastased
Kell 11.20- 12.00 mikrofoniproov 5-6-aastased
Kell 12.00- 12.20 autasustamine 3-4-aastased
Kell 12.20- 14.00 laulavad 5-6-aastased
Kell 14.00- 14.40 mikrofoniproov 7-9-aastased
Kell 14.50- 15.10 autasustamine 5-6-aastased
Kell 15.15- 16.55 laulavad 7-9- aastased
Kell 17.40- 18.00 autasustamine 7-9-aastased
Ajakava võib nihkuda ettepoole või tahapoole. Palun kutsuge lapsed pigem natukene varem kohale. Kindlasti ka vanemad või külalised- tulge pigem varem, kui jääte hiljaks. Aitäh!
Mikrofoniproov aeg on 1 minut. Natuke on ka varuaega, et kui on vaja aega natuke juurde siis on võimalik. Aga see alles siis, kui on proov läbi.
Žürii liikmed 5. mail: Toomas Voll, Ivi Rausi, Priit Pajusaar.
Žürii liikmed 6. mail: Toomas Voll, Hanna- Liina Võsa, Janika Sillamaa
Teadustaja: 05. mail Anneli Raudlam; 6. mail Aira Jõõts
Heli ja valgus Strikken OÜ
Tellib ja rahastab Harjumaa Omavalitsuste Liit, HOL
Projekti toetaja Eesti Kultuurkapital, KULKA
Toetaja Raasiku VV
Korraldab MTÜ Aruküla Kultuuriselts, MTÜ AKS
Avatud on puhvet. Arveldamine ainult sularahas.
Kindlasti tulevad toredad päevad täis rõõmu, sära ja ilmselgelt laulu!
Lugupidamisega korraldaja Garina Toomingas