“Lotte jõuluseiklus”

 “Lotte jõuluseiklus”

Lotte koos Jõuluvanaga on pühadeks valmis ja külastavad meie Raasiku valla koole ja Aruküla rahvamaja.

Lotte on kindel, et tal on mitu uut ja põnevat leiutist, mis võiks kiirel pühade ajal päkapikkude töövaeva vähendada. Muidugi soovib Lotte neid leiutisi Jõuluvanale esitleda ja panna end proovile päkapiku salapärases ametis. Kas kõik leiutised ikka töötavad korralikult või on puudu mõni väga tähtis komponent? Laulame, tantsime, leiutame ja jagame Jõuluvanaga koos kingitusi!

 

Koolidevaheline TAARA-kogumisvõistlus, #ärarääma

Eesti Pandipakend stardib seitsme aastase vaheaja järel üle-eestilise üldhariduskoolidele suunatud pandipakendite kogumiskampaaniaga #ärarääma, mille eesmärgiks on suurendada koolipere keskkonnaalaseid teadmisi ja tutvustada vahetu kogemuse kaudu pakendite taaskasutusse suunamise tähtsust. Seda koolile kulusid kaasa toomata.
KOGUMISLOOGIKA
Kampaania käigus kogutavad pandipakendid on pandimärgiga jookide plastpudelid ja plekkpurgid, mis viiakse tavaolukorras kaupluse taaratagastuspunkti. Tuleme Eesti Pandipakendi poolt jagatavate spetsiaalsete tarvikutega appi toetamaks koolis pandipakendite kokku korjamist ja taaskasutusse suunamist. Iga kampaaniaga liitunud kool saab kokku kogutud pandipakendite tagatisraha arveldusarvele, suunitlusega kasutada seda kooliperele vajaliku ostmiseks.
Kampaania olulisi kuupäevasid
Veebruari alguses tuuakse kooli kogumiskast koos tarvikutega;
Pakendite loendusandmed avaldatakse kampaania lehel kolmel korral: 9. märtsil, 1. aprillil ja 8. mail 2020;
9.03.2020 loositakse välja kolm võitja klassi taarakogumise kasti meisterdamises;
1.04.2020 avalikustatakse neli Ahhaa teadusteatri ja pandipakendite keskkonnaharidusprogrammi võitnud kooli;
8.05.2020 avalikustatakse kaks parimat festivalipäeva võtnud kooli.
Taust: mis on Eesti Pandipakend?
Eesti Pandipakend on pakendiettevõtjate ning kaupmeeste poolt pakendiseaduse alusel loodud taaskasutusorganisatsioon, mille ülesandeks on üle-eestiliselt korraldada tagatisrahaga joogipakendite taaskasutamist. Viimati 2012. aastal korraldatud kogumiskampaanias koguti 70 üldhariduskoolis 25 600 õpilase abil Eestimaalt kokku ligi 44 000 pandipakendit. 15 tegutsemisaasta jooksul on Eestis kokku kogunud ja taaskasutusse suunanud üle 3,8 miljardi pandipakendi.

Seitse aastat tagasi me võitsime selle kampaania 🙂
Kogutud pandipakendi raha eest saame osta kooli uusi ja põnevaid mänge vahetundidesse või kutsuda külalisi külla või kasutada raha juuni kuus toimuvatele projektõppepäevadele.

Tule anna ka SINA oma panus. TOO TAARA KOOLI!

SÕBRAPÄEVA LOOS

Läheneb üks oodatum ja populaarsem üritus Aruküla Põhikoolis – SÕBRAPÄEVA LOOS!!!
Nagu traditsiooniks on saanud, korraldame ka see aasta koolis sõbrapäeva raames heategevusliku loosi 14.veebruaril. Tegemist on ühe kui mitte kõige populaarsema üritusega õppeaasta jooksul!

Iga loos võidab!!! Mida rohkem loose, seda rohkem rõõmu õpilastele ja suurem heategu. SIINKOHAL PALUME TEIE ABI KALLID RAASIKU VALLA ELANIKUD, KUI TEIL ON VÕIMALIK TUUA MEILE NÄNNI – KRUUSID, PASTAKAD, HELKURID, VÕTMEHOIDJAD, VIHIKUD, KOOLITARBED, RAAMATUD, MÄRKMIKUD, KINKEKAARDID, MAIUSTUSED JNE.

See aasta ostame loosiraha eest kooli erinevaid mänge, et muuta vahetunnid lõbusamaks ( lauajalgpall, õhuhoki, noolemäng ).
Iga ese loeb, meid on 413 😉
Kirjuta huvijuht Marile, kui soovid aidata!
mari.mols@arukyla.edu.ee
53428963

Aruküla Põhikooli üleskutse kogukonnale – toetame Toidupanka!

Jõulud on heategevuse aeg!
Ka meie saame koos HEAD teha ja seda väga lihtsalt.

2.detsembrist – 16. detsembrini on Aruküla Põhikooli 1. korruse fuajees punased Toidupanga kogumiskastid. 

Ühiselt aidata on lihtne ja hea –  ole sinagi koos meiega üks heategija!

Ilusat advendiaja algust ja jõuluaja ootust!

Aruküla Põhikooli jõulukontsert 2019

Aruküla Põhikooli JÕULUKONTSERT toimub 16. detsembril kell 18:00 kooli aulas.

Oled lahkelt oodatud kuulama-vaatama-nautima!

On laulu, on tantsu, ehk natuke naljagi 🙂

Filmisport

Sügishooaja esimene filmisport toimub juba 14. septembril! Alustame tööd kl 10:00 Aruküla põhikoolis ja vaatame valminud filme õhtul kl 19:00 samas kohas.

Filmispordil pole tähtsad oskused, sugu, vanus ega elukoht, vaid soov ühiselt filmi tehes mõnusalt aega veeta. Grupid moodustame muidu kohapeal, aga võite tulla ka eelnevalt kokkupandud tiimiga.

Üritus on tasuta ja eelnev registreerimine pole kohustuslik, kuid soovitame siiski ennast siin Facebooki üritusel tulijaks märkida, et teaksime paremini, keda oodata.