Väljasõit koos oma rahvaga Tartumaale! Suvine kontsert “JAAN TÄTTE 60. Sõbrad, teiega on hea”.

See on kontsert, millest olen unistanud juba palju aastaid – kontsert paigas keset loodust, kuhu ei kostu ühegi maantee müra. Nagu sõbrad ütlevad – väga minu nägu kontsert. Ja olen sellele laulurännakule kutsunud kaasa oma lemmiklauljad, kellest on saanud aastatega ka minu head sõbrad. See on suur kingitus mulle endale ja samamoodi teile, kes võtate vaevaks see seiklus kaasa teha. Markoga üritame laulda nii nagu tegime seda juba 30 aastat tagasi ja teistel – Liisil, Maril ja Jaanil palun laulda neid kõige paremaid laule, minu lemmiklaule, nii et kõik tuleb väga kena. Eks laulame ka kõik koos midagi ja mõmisen natuke üksi ka ning ootan teie soovilaule. Arvestage siis, et õhtu tuleb päris pikk ja võtke midagi istumise alla ja natuke pikniku värki ka. 

Ootan teid, sõbrad!
Jaan Tätte

Armastatud Jaan Tätte 60. juubeli kontserdid suveõhtutes saavad olema erilisel kujul – vaid kahel õhtul ning ühes ja samas paigas – Jaani ühes seni salajases lemmikpaigas. Kõlama saavad Jaani enda lood ja laulud ning tema lemmiklauljate omad.

Üle pikkade aastate on vaid selleks üheks peoks taas koos laval Marko Matvere ja Jaan Tätte oma armastatuimate lauludega. Oma kontsertidega kaunistavad Jaani juubelit ka Liisi Koikson, Mari Jürjens ja Jaan Pehk. Ja muidugi tulevad esitamisele ka kooslaulud! On, mida oodata.

Kontsert on kahes osas. Kohapeal on avatud kodused kohvikud ja baar. Kaasa võtta istumis- või pikutamisalus õdusa suveõhtu veetmiseks (kohapeal saadaval ka toolid). Kontserdipaik on Pangodi järve lähistel Päikeseraja talu veesilmade ääres.

Laval Jaan TätteMarko Matvere, Liisi Koikson, Mari Jürjens, Jaan Pehk. Saatemuusikud Marti Tärn (klahvpillid, bass), Andre Maaker (kitarrid).

Kohtade arv kontsertidel on väga piiratud!

Väljasõit Tartu Kammivabriku tehasehoonesse vaatama etendust “Rahamaa”.

Väljasõit kell 14.30 Pikaverest, kell 14.45 Raasikult ja kell 15.00 Arukülast. Tikupoisis peatus sinna ja tagasi tulles. Piletite soovist palun helista tel. 5292550

Rahamaa

Autor → Mehis Pihla
Lavastaja → Hendrik Toompere jr
Kunstnik → Kristjan Suits
Muusikaline kujundaja ja helilooja → Maria Faust
Helikujundaja → Lauri Kaldoja

Osades → Tõnis Niinemets, Viire Valdma, Gert Raudsep, Markus Luik, Karmo Nigula, Inga Salurand, Nikolai Bentsler, Märten Metsaviir, Taavi Teplenkov, Christopher Rajaveer, Hanna Jaanovits (EMTA lavakunstikool), Helena Lotman, Kersti Heinloo, Raimo Pass

Bänd → Maria Faust (Taani/Eesti) – saksofon/kapellmeister, Mads Hyhne (Taani) – tromboon, Oscar Andreas Haug (Norra) – trompet, Toomas Oskar Kahur (Eesti) – tuuba, Ahto Abner (Eesti) – löökpillid

„Rahamaa” põhineb Eesti pangandust raputanud rahapesuskandaalidel. Lavastus on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Loo keskmes on Tartust Annelinnast pärit noormees, kes satub tutvuste kaudu tööle pealinna panga välispanganduse osakonda. Osakonna põhiklientideks kujunevad idabloki oligarhid. Äri läheb väga hästi, Skandinaavia panga filiaali teenus on kindel nagu „šveitsarskaja”, salajane nagu „ofšornaja” ja lähedane nagu „peterburskaja”. Lõpuks on kliente nii palju ja käive nii suur, et kõigiga ei jõua enam viina juua, aga peab. Peategelane seikleb Euroopa parimates suusakuurortides ja Venemaa avarustes. Saab osa oligarhide lahkusest ja julmusest, prostituutidest ja turvameestest. See on tumeda huumoriga vürtsitatud lugu, kus sularaha ei tassita portfellis, vaid ratastega reisikohvrites.

Lavastus on sissevaade maailma, mis avaneb vaid ülirikastele, ja annab aimu, kuidas rahapesu on kujundanud lääneriikide poliitikat juba aastakümneid ja miks sellisest hämarast rahast nii raske loobuda on.

Esietendus 6. juunil 2024 Kammivabriku tehasehoones (Teguri 28a, Tartu).
Etendused on ingliskeelsete subtiitritega.

 

Väljasõit Tartumaa maalilisele Vooremäele vaatama etendust Veera Saare “Ukuaru”.

Veera Saare ajatu „Ukuaru” on meie juurde ikka ja jälle ringiga tagasi jõudnud ning saanud oma temaatikaga osakeseks rahvuslikust tunnetusest. Ellujäämine on tänapäeval sama aktuaalne kui esimese vabariigi ajal. Ka täna püüdleme selle nimel, et meil oleks kodu, turvaline tulevik ja lastel perspektiivi edasi jõuda.

Kevaditi võib Jänijõgi hauakohtades uputadagi, nüüd, kuiva suve järel ta seda ei tee – vesi ulatub kord poolde säärde, kord põlvini, harva kipub kõrgemale tõusma. Minni ei mõtle praegu ei elule ega surmale, ei uppumisele, külmale ega märjale – ta läheb, kord kaldal, kord vees; läheb, sest ta teab, et peab edasi minema, ainult minema … Mitte midagi muud ei tohi ta praegu teha, ei seista, ei mõelda ega kaaluda – ainult minna, kaldal või vees, aga minna … 

Vabaõhulavastus „Ukuaru” on lugu sooja südame, targa pea ning selgete väärtustega eesti naistest. Nende valikutest ja valikute puudumisest, südame hääle järgimisest ja mitte järgmisest. Need naised on sitked, töökad, allaandmatud, avara hinge ja jõulise südamega. „Ukuaru” räägib teile loo armastusest iseenda, teiste ja looduse vastu. Mure ja rõõm, usk ja lootus punuvad oma kordumatuid mustreid. Ja neisse süvenemiseks on vaja aega. Nagu on vaja aega ka looduses ja loodusega koos kulgemiseks. Ukuaru peamiseks tegevuspaigaks on mets ja mets tekitab emotsioone. Metsa saab armastada, aga ka vihata. Mets annab ja võtab. Mets on see, mis kannab edasi elu järjepidevust ja ürgset jõudu, kus ka meie Ukuaru Minna leiab oma kodu, tuleviku ja perspektiivi.

  • AUTOR VEERA SAAR
  • DRAMATURG URMAS LENNUK
  • LAVASTAJA JA VALGUSKUJUNDAJA PEEP MAASIK
  • KUNSTNIK JAANUS LAAGRIKÜLL
  • MUUSIKALINE KUJUNDAJA ARDO RAN VARRES
  • OSADES URSULA RATASEPP (TALLINNA LINNATEATER), PÄÄRU OJA, HANNES KALJUJÄRV (VANEMUINE), GARMEN TABOR (UGALA), KÄRT TAMMJÄRV (VANEMUINE), MARGUS PRANGEL (VON GLEHNI TEATER), MARIKA BARABANŠTŠIKOVA (VANEMUINE), INDREK KRUUSIMAA, KIRKE KALLASTE, ELLI KOIDULA KULL

Etenduspaika jõudmiseks soovitame Tartu suunalt tulijatel valida teekond (19 km) Haaslava-Aadami-Uniküla suunas (tee 262), kust pöörake Tõrvandi-Roiu-Uniküla (tee 140) väljasõiduteele. Roiult pöörake paremale Vana-Kastre-Roiu teele (260), seejärel vasakule Reola-Hammaste (tee 265) suunas.

Jalutuskäik parkimisalalt mängupaika võtab 10-15 minutit.

Härma Buss väljub Pikaverest  kell 14.30, Raasikult kell 14.45 ja Arukülast kell 15.00.

Pilet koos sõiduga 50 €. Info ja piletite registreerimine tel.: 5292550